FESTIWALEKONCERTY

Ogłoszenie ostatnich artystów na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019. Atrakcje w Muzeum Śląskim

14. Tauron Nowa Muzyka Katowice

Ośmiu nowych artystów zamyka lineup 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Program festiwalu rośnie do 69 artystów i poszerza się o towarzyszące wydarzenia w Muzeum Śląskim oraz na Sztauwajerach. Jak co roku Tauron Nowa Muzyka Katowice to nie tylko świeże dźwięki, ale pełna paleta zjawisk z szeroko rozumianej kultury. Wydarzeniem będzie z pewnością koncert zespołu Syny w budynku Stolarni byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”.

Muzeum Śląskie ponownie staje się jednym z partnerów festiwalu i oferuje wyjątkowe atrakcje dla festiwalowiczów. Między 20 a 22 czerwca każda osoba, która posiada opaskę lub bilet na Tauron Nowa Muzyka, będzie miała możliwość zwiedzenia Muzeum za symboliczną złotówkę. Promocja dotyczy wszystkich wystaw stałych i czasowych. Jednym z najciekawszych obecnie punktów programu Muzeum jest wystawa „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003”, która przedstawia początki hiphopu w Polsce. W odniesieniu do niej w trakcie festiwalu w Muzeum odbędzie się kilka wydarzeń związanych z kulturą hiphopu. W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 Michał Kotłowski (Good Time Design) oraz Sebastian Kisiel przygotują specjalny performans w przestrzeni wystawy, który odwoła się do początków graffiti na Śląsku. Wraz z wystawą odbędzie się wyjątkowy koncert. Dzień wcześniej na deskach Sceny w budynku Stolarni byłej KWK Katowice wystąpi formacja Syny. Ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym, czego najlepszym dowodem są spowite specyficzną „synoską” aurą koncerty. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wczesnego przybycia. Fanów z pewnością zainteresuje także spotkanie z legendami polskiego hiphopu. Za realizację spotkania odpowiadać będzie DJ 600 V, producent odpowiedzialny za brzmienie m.in. „Skandalu” Molesty. Oprócz wymienionych atrakcji na uczestników festiwalu czeka jeszcze jedna niespodzianka. Warto szukać wskazówek na muzealnych budynkach!

Oprócz Synów, wątki hiphopowe na festiwalu będzie prezentować także grupa RAT KRU. Poznaniacy łączą szeroko pojętą elektronikę z rapem. Oprócz raperów do lineupu dołączają dwie bardzo intrygujące artystki, odwołujące się do rodzinnego dziedzictwa. K Á R Y Y N to wokalistka o syryjsko-ormiańsko-amerykańskich korzeniach. Dorastając spędziła wiele czasu w Aleppo. FACT napisał o niej, że jest „elektronicznym poszukiwaczem przygód”. Jej twórczość zachwyciła m.in. Marinę Abramović oraz Björk. Z kolei wokalistka Madison McFerrin pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jej ojcem jest Bobby McFerrin, autor słynnego „Don’t Worry Be Happy”, a bratem producent muzyczny Taylor McFerrin. Amerykańska wokalistka oszałamia warunkami głosowymi, śpiewając często a capella. Questlove z The Roots nazwał jej muzykę „soulapella”.

W trakcie festiwalu podwoje otwierają także Sztauwajery w dolinie Trzech Stawów. To zdecydowanie najbardziej urokliwa letnia miejscówka w Katowicach. W trakcie 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice będą pełnić funkcję oficjalnego klubu festiwalowego. Zagra tam plejada polskich didżejów – Bert, Igor, Mr. Lex i Ros.

Obecne ogłoszenie to koniec odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019! Widzimy się już za 4 tygodnie w Strefie Kultury!

Między 20 a 22 czerwca katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska.

Tauron Nowa Muzyka Katowice
20.06 – 22.06.2019

● Kraftwerk ● Skepta ●
● Apparat live ● RHYE ● GusGus ● Jazzanova live ●
● Red Axes ● Yves Tumor ● Amnesia Scanner ● Matthew Dear ● GAIKA ●
● Roman Flügel ● Laurel Halo ● Mariel Ito ● Marie Davidson ● Oscar Mulero ●
● Thomas Fehlmann ● Bjarki A/V live ● Atom™ & Jacek Sienkiewicz ●
● Anja Schneider ● Deena Abdelwahed ● HVOB live (clubset)● The Mouse Outfit ●
● Fatima Al Qadiri live ● LAFAWNDAH ● Kornél Kovács ● Neon Chambers ●
● Karen Gwyer ● Andrea Belfi ● K Á R Y Y N ● Madison McFerrin ● Novo Line ●
● Lisa Morgenstern ● Smolik / Kev Fox ● Fisz Emade Tworzywo ● Syny ● Kamp! ●
● Envee ● Piotr Bejnar ● Resina ● Król ● Kamil Pivot ● GYRL ● Slikback ● Ivo Dimchev ● coucou chloe ● Ptakh_Jung ● Ana Carla Maza ● Brat Star ● AWA ● Askjell ● MUKA ● ● RAT KRU ● Tatiana Heuman ● Bert ● Igor ● Mr. Lex ● Ros ●
● Oramics showcase (Avtomat, dogheadsurigeri, Monster, ISNT, Mala Herba) ●
● Glasse ● Raidho ● Michał Margański ● Sosky ● Wrong Dials ● Jaromir Kaminski

NOWI ARTYŚCI:

Syny

Syny to duet utworzony przez producenta 1988 oraz rapera i producenta Roberta Piernikowskiego. Zadebiutowali w 2015 roku płytą “Orient”, która wywołała wśród słuchaczy wiele dyskusji i kontrowersji. Wydana w 2018 roku płyta „Sen” to jednocześnie czwarta część Synoskiej Sagi, którą poprzedzają dwa solowe wydawnictwa członków duetu: Piernikowski – „No Fun” oraz 1988 – „Gruda”. Wszystkie wydawnictwa wydała trójmiejska Latarnia Records. Syny stawiają na klimat. Ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym, czego najlepszym dowodem są wyjątkowe, spowite specyficzną „synoską” aurą koncerty.

K Á R Y Y N

Urodziła się w amerykańskim stanie Alabama, ale w jej żyłach płynie syryjska i ormiańska krew. Dorastając spędziła wiele czasu w Aleppo, a związki z Syrią regularnie pojawiają się w muzyce artystki. FACT napisał o niej, że jest „elektronicznym poszukiwaczem przygód”. Jej bogate produkcje, wzbogacone o niesamowite wokalizy, eksplorują rodzinne dziedzictwo artystki. Penetrują także tematykę fizyki kwantowej, miłości, żalu, rozwoju i wpływu, jaki ludzie wywierają na siebie. Twórczość K Á R Y Y N zachwyciła m.in. Marinę Abramović oraz Björk. Wiosną tego roku nakładem kultowej Mute Records ukazał się debiutancki album artystki zatytułowany „The Quanta Series”.

Madison McFerrin

Śpiewa, często a capella, i komponuje pomysłowe piosenki na styku jazzu i R&B. Pochodzi z muzykalnej rodziny utytułowanych wokalistów. Bobby McFerrin, autor słynnego „Don’t Worry, Be Happy”” to jej ojciec, a producent muzyczny Taylor McFerrin to brat, z którym zresztą czasem współpracuje. New York Times napisał, że jej występy „pokazują cudowną zręczność wokalną, zręcznie skęcając od ostrych, wyraźnych wybuchów staccato, do trzepoczącej, swobodnej melizmaty”. Questlove z The Roots nazwał jej muzykę „soulapella”.

RAT KRU

Duet z Poznania działający od 2016 roku. Ich twórczość porusza się na pograniczu rapu i szeroko pojętej elektroniki. Rat Kru świadomie posługuje się symboliką szczura jako zwierzęcia inteligentnego, wyrzutka, ale też istoty odrażającej, żyjącą na uboczu. W pierwszym roku działalności zagrali ponad 50 koncertów, m. in. w Polsce, UK, Estonii i Chorwacji. Obecnie kończą prace nad drugim albumem.

Bert

DJ, dziennikarz oraz producent muzyczny aktywny od końca lat 90. Współtwórca takich duetów, jak Boogie Mafia, Last Robots i Holiday 80. Na antenie Czwórki prowadzi dwie autorskie audycje – „Klubotekę” i „Klubowe ikony”.

Igor

DJ i producent znany m.in. z duetu Last Robots. Aktywny współtwórca polskiej sceny klubowej od kilkunastu lat. W setach prezentuje energetyczną mieszankę dźwięków z pogranicza electro, house i disco.

Mr. Lex

DJ, radiowiec, pasjonat muzyki wcześniej znany jako Lexus. Reprezentant kolektywu Beats Friendly. Najczęściej można go usłyszeć u boku Noviki w klubach w całym kraju oraz na najważniejszych festiwalach. Prowadzi autorską audycję w Czwórce – Pora Lexa. Jako DJ stara się kierować własnym gustem, a nie modą, mając na uwadze parkiet rozgrzany do czerwoności.

Ros

Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu
drum’n’bass. Pochodzi z Trójmiasta. Właściciel labelu Addiction Records. Założyciel projektu Sabbia, w ramach którego współpracował z zaprzyjaźnionymi wokalistami, muzykami i producentami. Pierwszy Polak, który zagrał w słynnym londyńskim klubie Fabric.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button