FESTIWALEMUZYKA

OFF Festival Katowice 2020 – biała kobieta bez figury modelki. Face tattoos are not my style [PLAYLISTA]

OFF Festival Katowice 2020

„Tatuaże na twarzy to nie mój styl” – twierdzi Alyona Alyona, która jako biała kobieta bez figury modelki, za to z pochodzeniem ze wschodniej Europy, uosabia zaprzeczenie wszystkich stereotypów rozpowszechnionych w hip-hopie.

Tatuaż na twarzy jest natomiast kojarzony z innym stereotypem – ze współczesnym soundcloud rapem, trapowymi bitami, tekstami, w których xanax popijany jest szampanem, a grube pliki dolarów przeliczane za kierownicą sportowego samochodu, a także z kolejną wojenką – starego z nowym, truskulu z niuskulem. Istnieje jednak inna droga – współczesna muzyka, która nie poddaje się tak prostym klasyfikacjom i podobnie jak w przypadku Alyony, nie może zostać stłamszona ze względu na płeć, pochodzenie czy wygląd.

Do playlisty Face tattoos are not my style wybrano 75 utworów artystów i artystek pochodzących z Chin, Japonii, Rosji, Ukrainy, Polski czy RPA, ale również z podziemia brytyjskiego i amerykańskiego. W tych czterech godzinach splatają się inspiracje klasycznym boom bapem i samplingiem z agresywnym trap metalem i punk rockiem czy folkiem, bo w 2020 roku nie musimy już udowadniać, która wizja hip-hopu jest jedyną prawdziwą, możemy czerpać z każdej z nich po równo.

Specjalnie przygotowaną przez OFFa playlistę znajdziecie tutaj: https://open.spotify.com/playlist/1u9jlE8MkmsEwXcRknwKky 

Alyona Alyona jest jedną z gwiazd tegorocznego OFF Festivalu. W Katowicach wystąpią również: Iggy Pop (8 sierpnia, Scena Perlage), Mac DeMarco (9 sierpnia, Scena Perlage), Shura, Injury Reserve, Bikini Kill, Piernikowski, Folamour, Lazarus i Tropical Fuck Storm.

OFF Festival Katowice 2020 odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button