BIEGI

Grand Prix Gdyni. Zmarł jeden z uczestników. Zwycięzcy w Biegu Urodzinowym

Grand Prix Gdyni

Za nami inauguracja tegorocznego Grand Prix Gdyni.

Arkadiusz Gardzielewski (fot. org.)

W Biegu Urodzinowym na dystansie 10 km zwyciężyli Arkadiusz Gardzielewski oraz Aleksandra Brzezińska i to oni objęli prowadzenie w wyścigu po nagrodę główną, samochód. W imprezie wzięło udział ponad 2300 osób. Kolejna odsłona cyklu – Bieg Europejski – 10 maja. Zapisy już ruszyły.

Bieg Urodzinowy postawił zawodnikom ciężkie warunki. Silny wiatr mocno dawał się we znaki, ale nie przeszkodził zwycięzcy – Arkadiuszowi Gardzielewskiemu w uzyskaniu czasu 29:52. 46 sekund później na metę wbiegł Emil Dobrowolski, a trzeci – z niemal minutową stratą do zwycięzcy – finiszował Artur Kozłowski.

– Wiedzieliśmy, że karty będzie rozdawał wiatr. Postanowiliśmy współpracować z chłopakami na trasie, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Przez pierwsze 3 km trzymaliśmy się więc razem, a gdy nastąpiła moja zmiana okazało się, że jestem w stanie oderwać się od grupy i dość szybko zbudować kilkunastosekundową przewagę. Fajnie, że mimo chłodu i wiatru, przy trasie pojawiło się wielu kibiców, którzy pomogli mi utrzymać prowadzenie i „złamać” 30 minut. W tych warunkach, uznaję to za naprawdę dobry wynik – powiedział zwycięzca biegu, Arkadiusz Gardzielewski.

Aleksandra Brzezińska (fot. org.)

Bardziej zacięta była rywalizacji kobiet, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich metrów. Najwięcej sił zachowała Aleksandra Brzezińska, która wbiegła na metę z czasem 33:35, zaledwie o 4 sekundy wyprzedzając Aleksandrę Lisowską. Podium uzupełniła Anna Gosk, z czasem 34:06.

Dzięki wygranej w Biegu Urodzinowym, Gardzielewski i Brzezińska wysunęli się na czoło wyścigu o Seata Ibizę, który jest główną nagrodą w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix Gdyni 2020. O zwycięstwie zdecyduje suma czasów z 3 najlepszych startów, a włączenie się do walki w kolejnej odsłonie – Biegu Europejskim – zapowiadają m.in. Karolina Nadolska i Henryk Szost.

Komunikat w związku ze śmiercią podczas Biegu Urodzinowego

„Informujemy, że podczas rozegranego w dniu 16 lutego 2020 roku Biegu Urodzinowego w Gdyni, zmarł uczestnik zawodów. Do zdarzenia doszło na mecie. 48-latkowi została udzielona natychmiastowa pomoc przez służby ratownicze i medyczne. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Niezwłocznie po otrzymaniu tej tragicznej informacji skontaktowaliśmy się z rodziną zmarłego, z którą łączymy się w tych trudnych chwilach.

Miasto Gdynia wspólnie z Organizatorami zawodów zobowiązuje się również do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami, w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia.

W związku z zaistniałą sytuacją, biegi dziecięce zostały odwołane.”

Grand Prix Gdyni. Bieg Urodzinowy (fot. org.)

Biegali też na 5 km

W rozegranym po raz pierwszy w ramach Grand Prix Gdyni biegu na 5 km, triumfował Wiktor Kujawa z Olsztyna, z czasem 15:54. Na podium stanęli jeszcze Jakub Ossowski i Jakub Kozak. Wśród pań, najszybsza okazała się gdańszczanka, Magdalena Świecka (18:23), która z dużą przewagą wyprzedziła Patrycję Angel i Martę Grabowską.

Łącznie, w obu biegach wystartowało ponad 2300 osób.

Ruszają zapisy na Bieg Europejski

17 lutego o godz. 15:00 zostanie uruchomiona przedsprzedaż pakietów startowych na kolejną imprezę z cyklu Grand Prix Gdyni – Bieg Europejski (10 maja 2020 r.). Pierwszeństwo w zakupie pakietów będą mieli zawodnicy zarejestrowani na Bieg Urodzinowy. Otwarta rejestracja dla wszystkich ruszy tydzień później, 24 lutego. W programie ponownie znajdą się biegi na dwóch dystansach – 5 km i 10 km – a także marsz nordic walking oraz zawody dla dzieci. Rejestracja będzie prowadzona w portalu SlotMarket.pl.

Kalendarz tegorocznych biegów w ramach Grand Prix Gdyni:

Bieg Urodzinowy – 16 lutego 2020 r.;
Bieg Europejski – 10 maja 2020 r.;
Bieg Świętojański (nocny) – 27 czerwca 2020 r.;
Bieg Niepodległości – 8 listopada 2020 r.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button