KONCERTYMUZYKA

OFF Club 2020. Artur Rojek, Coals, Trupa Trupa, Zamilska, Piernikowski i inni w niezwykłych miejscach Katowic

Koncerty w Katowicach

Nowa formuła cyklu koncertowego OFF Club na nowe czasy – dla ściśle ograniczonej liczby widzów i online.

Artur Rojek, Coals, Trupa Trupa, Zamilska, Piernikowski oraz Piotr „Pianohooligan” Orzechowski i Kuba Więcek zagrają pod czterema szczególnymi katowickimi adresami – w Domu Kilara, Kościele Ewangelicko-Augsburskim, Liceum im. A. Mickiewicza i Walcowni Cynku.

OFF Club. Kościół Ewangelicko-Augsburski (fot. Radek Kaźmierczak)

Festiwale często odbywają się w miastach, ale wymagają zwykle od fanów znalezienia się w jednym określonym miejscu i czasie. Nowa formuła OFF Clubu zakłada odwrócenie tej zasady – muzyka podróżuje przez miasto, pojawia się w nowych kontekstach, zagląda w kąty, w których mieszka historia. Przestrzeń Katowic i jej atrybuty dopowiadają do dźwięków swoją własną opowieść. Czy będzie to postindustrialna Walcownia Cynku z 1903 roku, czy Dom Kilara pod którego sklepieniami wciąż błądzą echa nut z partytur Mistrza, czy ujmujący powagą Kościół Ewangelicko-Augsburski czy wreszcie III Liceum im. Adama Mickiewicza, szkoła z duszą – wszystkie te miejsca akompaniować będą zaproszonym przez nas artystom. Nigdzie indziej ich muzyka nie zabrzmi tak samo.

Program OFF Club 2020 przedstawia się następująco:

OFF Club – Coals (fot. Radek Kaźmierczak)

Kościół Ewangelicko-Augsburski

Zamilska
Coals

Śląski duet futurystyczno-duchologiczny, który przez labirynty indie-popu chadza własnymi ścieżkami i basowa królowa, przy której bezlitosnej chłoście tańczy się nie tylko nogami, ale i mózgiem.

OFF Club – Trupa Trupa (fot. Grzegorz Mart)

Walcownia Cynku – Muzeum Hutnictwa Cynku

Trupa Trupa
Piernikowski

Ponury, psychodeliczny rock z Trójmiasta, ale zarazem z wielkiego świata oraz białas znany z Synów, dźwigający na barkach swoje getto rapu osobnego, szorstkiego, abstrakcyjnego.

Dom Wojciecha Kilara

Piotr Orzechowski i Kuba Więcek

Jazzmani niepokorni – poszukujący wirtuoz fortepianu i saksofonista z charakterem – grają razem swoją wariację na temat muzyki z „Drakuli” Coppoli, autorstwa Wojciecha Kilara.

OFF Club – Artur Rojek (fot. Radek Kaźmierczak)

III Liceum im. A. Mickiewicza

Artur Rojek

Ostatnio kundel, czasem beksa, niezmiennie jeden z najważniejszych głosów polskiej alternatywy. Niegdyś związany z zespołami Myslovitz i Lenny Valentino. Teraz sam. Twórca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.

Trzy pierwsze koncerty zrealizowane w ramach OFF Club będziecie mogli zobaczyć w grudniu na kanale OFF Festival Katowice na Facebooku:

1 grudnia

Zamilska
Kościół Ewangelicko-Augsburski

8 grudnia

Coals
Kościół Ewangelicko-Augsburski

OFF Club – Walcownia (for. Grzegorz Mart)

15 grudnia

Trupa Trupa
Walcownia Cynku – Muzeum Hutnictwa Cynku

Emisje kolejnych koncertów zaplanowano na styczeń 2021.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button