SZCZECIN

Odra. Policjanci myśleli, że nastolatek utonął. Ukrywał się w krzakach na wyspie

Odra. Pływali w miejscu zabronionym

Policjanci z referatu wodnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wszczęli działania poszukiwawcze za nieletnim.

Kilka chwil wcześniej z kolegami kąpał się w miejscu zabronionym. Wobec jego kolegów interweniowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przekazało nieletnich policjantom. Na szczęście „zguba” się odnalazła. Ukrywał się w krzakach na jednej z wysp w obawie przed konsekwencjami.

Funkcjonariusze Referatu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie pełniący na początku tygodnia służbę na Odrze otrzymali informację od Dyżurnego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego o interwencji ratowników wobec grupy nieletnich. Chłopcy pływali w miejscu zabronionym. Zostali przekazani policjantom, którzy w trakcie interwencji szybko zorientowali się, że chłopcy kłamią co do pierwotnej ilości osób w grupie. Jak się okazało, chłopców było pięciu – jeden z nich podczas ucieczki przed łodzią WOPR-u odłączył się od grupy. Do tego momentu nie był znany jego los.

Policjanci natychmiast powiadomili o sytuacji służby ratunkowe i wszczęli poszukiwania za 15–latkiem. Do działań został również zadysponowany przewodnik psa służbowego. W wyniku akcji poszukiwawczej chłopiec został odnaleziony przez policjantów na jednej z wysp. Tłumaczył, że bał się konsekwencji swojego zachowania i dlatego postanowił odłączyć się od grupy i ukryć się w krzakach na wyspie.

Chłopcy zostali przekazani cali i zdrowi rodzicom – teraz z pewnością czeka ich rozmowa wychowawcza.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button