TENIS

Turniej PZT Polish Tour w Poznaniu. Falkowska i Szoszyna w finale singla

PZT Polish Tour 2020

Turniej PZT Polish Tour w Poznaniu wchodzi w decydującą fazę.

W poniedziałek wyłoniono dwie najlepsze singlistki zawodów. O tytuł oraz czek o wartości ośmiu tysięcy złotych zawalczą we wtorek Anastazja Szoszyna oraz Weronika Falkowska.

Anastazja Szoszyna (fot. LOTOS PZT Polish Tour)
Pola Wygonowska (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Bardzo pewnie do kolejnej rundy awansowała Anastazja Szoszyna. Najbardziej zapracowana tenisistka PZT Polish Tour w niespełna godzinę ograła rewelację poznańskiego turnieju, Polę Wygonowską. 17-latce nie można odmówić ambicji i waleczności, ale nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z faworytką. Mimo wszystko, Ostródzianka na pewno może zaliczyć zawody rozgrywane na obiekcie Parku Tenisowego Olimpia do bardzo udanych – dotarcie do najlepszej czwórki to przy tak dobrej obsadzie wynik znakomity.

Weronika Falkowska (fot. LOTOS PZT Polish Tour)
Katarzyna Piter (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

We wtorek Szoszyna będzie walczyła o czwarty tytuł w cyklu. Jej przeciwniczką będzie 20-letnia Weronika Falkowska. Zawodniczka reprezentująca barwy Akademii Tenisowej Masters Radom pokonała w trzech setach doświadczoną Katarzynę Piter. Mocna gra Falkowskiej, w połączeniu z powtarzalnością spowodowała, że świetna defensywa poznanianki została przez młodszą rywalkę skruszona.

– Kasia przy piłkach meczowych grała super, a ja trochę wstrzymałam rękę. Wyciągnęłam już wnioski po porażce z Nastką w Bydgoszczy i jutrzejszy finał będzie już inny – zapowiedziała tenisistka, dla której będzie to pierwszy finał w tegorocznym PZT Polish Tour.

Joanna Zawadzka i Weronika Falkowska (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Przedsmakiem wtorkowej rywalizacji o tytuł był półfinałowy mecz deblowy z udziałem obu pań. Szoszyna, wraz z partnerującą jej Martyną Kubką, pokonały duet Falkowska/Zawadzka i o tytuł zagrają z Paulą Kanią-Choduń i Katarzyną Piter.

Półfinał

Szoszyna – Wygonowska 6:2 6:0

Falkowska – Piter 6:4 3:6 6:3

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button