LOTNICZE NEWSY

Inauguracja rejsów z Wrocławia do Budapesztu. Bombardierem Q400 w ponad godzinę lotu do stolicy Węgier

Loty: Wrocław - Budapeszt

Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały dziś bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Budapesztu.

Trwające nieco ponad godzinę rejsy ze stolicy Dolnego Śląska do stolicy Węgier będą obsługiwane raz w tygodniu samolotami Bombardier Q400.

Inauguracja lotów do Budapesztu (fot. Maciej Lulko)

Pierwszy samolot na trasie Wrocław – Budapeszt wystartował z Portu Lotniczego Wrocław o godz. 13:30. Nowe bezpośrednie połączenie LOT-u zapewnia pasażerom z województwa dolnośląskiego najszybszą podróż do Budapesztu, który jest atrakcyjnym kierunkiem turystycznym i biznesowym dla wielu Polaków. Połączenie to stanowi też ciekawą propozycję zarówno dla mieszkańców Budapesztu, jak i dla osób przesiadających się z rejsów dalekodystansowych LOT-u z Korei Południowej w Budapeszcie.

– Mimo wyzwań, jakie każdego dnia stawia przed nami pandemia koronawirusa, LOT rozwija swoją ofertę. Dziś proponujemy bezpośrednie loty z Wrocławia do Budapesztu. Otwarcie tego nowego połączenia to nie tylko wyjątkowy dzień dla przewoźnika, lecz przede wszystkim rozszerzenie oferty podróżowania pomiędzy Polską a Węgrami i Koreą Południową – mówi Krzysztof Moczulski, Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej i Rzecznik Prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

Inauguracja lotów do Budapesztu (fot. Maciej Lulko)

Bezpośrednie połączenie lotnicze Budapeszt – Wrocław to kolejna trasa obsługiwana bezpośrednio z portu w Budapeszcie. Od 20 lipca polski przewoźnik powrócił do obsługi dalekodystansowych połączeń ze stolicy Węgier do Seulu. Dzięki temu, pasażerowie podróżujący z Wrocławia będą mogli skorzystać z dogodnej przesiadki przez lotnisko w Budapeszcie na połączenie LOT-u do Korei Południowej, które startuje w każdy poniedziałek o godz. 16:30. Oferta rozszerza możliwość podróży z Wrocławia do Seulu i z powrotem, dokąd można polecieć przez hub w Warszawie.

Od 24 sierpnia br. Bombardiery Q400 LOT-u będą obsługiwały połączenie między Wrocławiem a stolicą Węgier raz w tygodniu, według rozkładu:

LO 2535 WRO-BUD 13:30 – 14:45 poniedziałki

LO 2536 BUD-WRO 15:35 – 16:50 poniedziałki

Obecnie Polskie Linie Lotnicze LOT tygodniowo realizują 28 rejsów pomiędzy Warszawą i Wrocławiem. W wakacje w ramach akcji #LOTnaWakacje polski przewoźnik zaoferował z Wrocławia sezonowe rejsy m.in. do Barcelony, bułgarskiego kurortu Burgas, na greckie wyspy Rodos, Kretę (Chania), Korfu, Kos i Santorini, do Dubrownika i na Majorkę.

Inauguracja lotów do Budapesztu (fot. Maciej Lulko)

Siatka połączeń powiększa się

Połączenia z Wrocławia sukcesywnie przywracają także pozostali przewoźnicy obecni w Porcie Lotniczym Wrocław. Dzięki temu podróżni mają do dyspozycji ciekawą i dość rozbudowaną siatkę, obejmującą w sumie już ponad połowę kierunków dostępnych przed rokiem.

Rejsy na lotnisko Amsterdam-Schiphol, jeden z największych portów przesiadkowych w Europie i na świecie, wznowiły linie KLM (obecnie sześć razy w tygodniu, od 28 września już codziennie). Wśród rejsów sieciowych Portu Lotniczego Wrocław są także loty do Frankfurtu obsługiwane przez Lufthansę (dwa razy dziennie).

Linie Ryanair reaktywowały 23 kierunki. Dostępne są rejsy m.in. do najważniejszych metropolii i regionów Wielkiej Brytanii, jak Londyn Stansted, East Midlands, Manchester, Liverpool i Leeds Bradford czy Glasgow, Newcastle, Bristol i Edynburg. Samoloty z Wrocławia latają również do irlandzkich portów: Dublina i Shannon. W ofercie linii Ryanair znalazło się też pięć kierunków hiszpańskich – w tym Alicante, Malaga, Madryt, Palma i Teneryfa, trzy włoskie – Palermo (Sycylia), Cagliari (Sardynia) i Rzym Ciampino, dwa greckie – Ateny i Kreta Chania, a także Malta.

Linie Wizz Air proponują trzy kierunki brytyjskie – są to Londyn Luton, Birmingham oraz Doncaster Sheffield, a także pięć wschodnich – w tym Kijów Żuliany, Lwów, Charków, Odessa i Zaporoże. Przewoźnik oferuje też połączenia do Larnaki (Cypr), Eindhoven, Dortmundu, Reykjaviku, Bari oraz na lotniska Sztokholm-Skavsta i Oslo-Torp. Łącznie, od września 2020, podróżni będą mieli do dyspozycji 41 kierunków regularnych, w tym 4 sieciowe oraz 36 niskokosztowych.

– Cieszymy się z decyzji PLL LOT o uruchomieniu połączenia sieciowego do Budapesztu. Nowe połączenie daje osobom podróżującym w celach turystycznych znakomitą alternatywę dla pociągu, autobusu i samochodu. Z drugiej strony wielu pasażerów będzie miało dodatkową możliwość podróżowania w kierunkach dalekowschodnich. Zyskują kolejny hub, w którym mogą się przesiadać na loty dalekodystansowe np. do Seulu. To ważne tym bardziej, że Wrocław i Dolny Śląsk to strefy dużych inwestycji koreańskich i beneficjentem tego połączenia będą w dużej mierze pracownicy i menadżerowie firm koreańskich – mówi Dariusz Kuś, Prezes Portu Lotniczego Wrocław.

PLL LOT

LOT stopniowo przywraca do obsługi regularne połączenia europejskie. Od września br. zwiększy częstotliwość rejsów na regularnych trasach europejskich, oferując kilka lotów tygodniowo do Nicei, a także kilkanaście rejsów m.in. do Frankfurtu, Amsterdamu, Paryża czy Londynu. W sumie LOT obsługuje obecnie ponad 150 połączeń.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button