WODNY

The Ocean Race Europe Prologue: wyścig Gdynia – Sztokholm. Sailing Poland wciąż prowadzi

The Ocean Race Europe

Niespełna dobę zajęło jachtom VO65 przekroczenie linii mety pełnomorskiego etapu The Ocean Race Europe Prologue.

Zakończyły tym samym wyścig z Gdyni do Sztokholmu. Pomimo zaciętej walki i podejmowanych starań, polskiej załodze nie udało się wyprzedzić holenderskiego jachtu Team Childhood1, który ostatecznie zwyciężył. Trzecie miejsce przypadło załodze Austrian Ocean Race Project, a czwarte Ambersail2.

Mimo braku zwycięstwa, załoga Sailing Poland utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej The Ocean Race Europe Prologue. Po wyścigu przybrzeżnym w Kłajpedzie i dwóch etapach pełnomorskich zdobyła 17 punktów. Drugie miejsce w tabeli (11 punktów) zajmuje Team Childhood1, trzecie Ambersail2 (14 punktów), a ostatnie Austrian Ocean Race Project (18 punktów). O tym, kto wygra cały prolog Kłajpeda – Gdynia – Sztokholm zadecyduje więc ostatni etap pełnomorski Sztokholm – Południe Szwecji, który rozpocznie się 16 maja.

„Płynęliśmy w pełnym trybie regatowym, dając z siebie 100%. Ciągle szukaliśmy prędkości, przerzucaliśmy balast, była w nas ogromna chęć zwycięstwa. Ostatecznie wygrał Team Childhood1” – mówi załogantka – Magdalena Kwaśna, która łączy udział w projekcie Sailing Poland z przygotowaniami do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w żeglarskiej klasie Laser Radial.

„Muszę przyznać, że jestem trochę rozczarowana, że ten wyścig był tak krótki. Choć jestem też przekonana, że mój trener się pewnie z tego ucieszy, bo start w The Ocean Race Europe Prologue wyklucza mnie na kilka dni z treningów specjalistycznych. Jednocześnie dodaje mi to dużo świeżości i powiewu energii. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy umożliwili mi połączenie tych dwóch żeglarskich światów” – dodaje Magdalena Kwaśna.

The Ocean Race Europe to pierwsza, europejska odsłona najtrudniejszych załogowych okołoziemskich regat na świecie – The Ocean Race. Wydarzenie poprzedza prolog na trasie Kłajpeda-Gdynia-Sztokholm. Po przypłynięciu do Szwecji, załogi będą kontynuować rywalizację w wyścigach przybrzeżnych i ostatnim etapie pełnomorskim ze Sztokholmu na południe Szwecji. Potem jachty popłyną do Lorient (Francja), gdzie już 27 maja rozpocznie się The Ocean Race Europe.

The Ocean Race Europe Prologue – Sailing Poland (fot. Tomasz Piotrowski)

Wyniki etapu pełnomorskiego Gdynia – Sztokholm:

1. Team Childhood1 (Holandia)

2. Sailing Poland (Polska)

3. Austrian Ocean Race Project (Austria)

4. Ambersail 2 (Litwa)

Klasyfikacja generalna The Ocean Race Europe Prologue:

1. Sailing Poland (17 pkt)

2. Team Childhood1 (11 pkt)

3. Ambersail2 (14 pkt)

4. Austrian Ocean Race Project (18 pkt)

The Ocean Race Europe Prologue – Sailing Poland (fot. Tomasz Piotrowski)

Pełen harmonogram The Ocean Race Europe & Prologue:

9 maja 2021 – Etap 1: Kłajpeda => Gdynia
12 maja 2021 – Etap 2: Gdynia => Sztokholm
16 maja 2021 – Etap 3: Sztokholm => Południe Szwecji
29 maja 2021 – Etap 4: Lorient => Cascais
6 czerwca 2021 – Etap 5: Cascais => Alicante
13 czerwca 2021 – Etap 6: Alicante => Genua

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button