PIŁKA NOŻNA

Nowy stadion ŁKS. Łodzianie przegrali z Chrobrym Głogów

Stadion ŁKS im. Władysława Króla otwarty

Łódzki Klub Sportowy oficjalnie otworzył nowy stadion przy al. Unii.

Nowy obiekt im. Władysława Króla wypełnił się po brzegi tysiącami kibiców.

Pierwszy mecz na nowym stadionie ŁKS rozgrywał z Chrobrym Głogów. Chrobry to bezpośredni sąsiad ŁKS-u w tabeli 1. Ligi. Obie drużyny mają po 42 punkty, ale głogowianie są o oczko wyżej ze względu na lepszy bilans bramkowy. Dlatego zwycięstwo mogło być dla Rycerzy Wiosny podwójnie cenne – dzięki niemu nie tylko umocniliby się w strefie premiowanej grą w barażach, ale również przeskoczyliby Chrobrego w tabeli i awansowaliby na 5. miejsce.

Mecz rozpoczął się o godz. 20:30, ale już od popołudnia trwało świętowanie oddania do użytku nowego stadionu. Dla widzów zaśpiewała Margaret.

ŁKS przegrał pierwszy mecz na nowym stadionie 0:1.

Otwarcie stadionu ŁKS im. Władysława Króla (fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ)

Spalony i gol w końcówce

Spotkanie sąsiadów z tabeli przebiegało dość monotonnie. Od pierwszego gwizdka obie drużyny grały zachowawczo, być może onieśmielone tym, co działo się na trybunach. Tak było przez pierwsze pół godziny. Do momentu, kiedy Szeliga podał w pole karne do Ricardinho, a ten umieścił piłkę w siatce. Niestety, chwilę wcześniej sędzia boczny sygnalizował spalonego, więc gol nie został uznany. Mimo to ŁKS dalej atakował i wyraźnie przeważał, choć nie stworzył sobie wielu dogodnych sytuacji. To zemściło się w drugiej połowie. Kiedy już wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, w 87. min. Piła i Rzuchowski przeprowadzili świetną akcję dwójkową, wchodząc w pole karne gospodarzy. Piła podał jeszcze do Kolenca, który już nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Kozioła. Na nowych tablicach i telebimach wyświetliło się 1:0.

Kolejne sprawdziany

Zawodnicy ŁKS-u swoją przegraną nie tylko popsuli święto kibicom, ale też pogorszyli swoją sytuację w tabeli. Nie udało im się umocnić w strefie premiowanej barażami, a do tego Chrobry odskoczył od łodzian na 3 punty. Teraz przed ŁKS-em kolejny trudny sprawdzian — wyjazdowy mecz z Arką. A już w majówkę kolejne derby Łodzi.

ŁKS Łódź — Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

Bramki: Kolenc (87’)

ŁKS: Kozioł — Szeliga (77’ Bąkowicz), Dąbrowski, Koprowski, Marciniak, Pirulo, Trąbka (69’ Jurić), Rozwandowicz (46’ Moreno), Dominguez (77’ Kowalczyk), Kelechukwu (46’ Kuźma), Ricardinho
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button