MUZYKAPOZOSTAŁE

Wielki finał piątej edycji „The Voice Kids”. Oto uczestnicy

5. edycja „The Voice Kids”

Po tygodniach muzycznych zmagań poznamy zwycięzcę piątej edycji talent show z udziałem dzieci. 

Oto uczestnicy, którzy już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 w TVP2, zaśpiewają na finałowej scenie „The Voice Kids”.

Dziewięcioro młodych i uzdolnionych wokalistów pokonało ponad 3000 dzieci, aby zaprezentować swój muzyczny kunszt podczas wielkiego finału piątej edycji „The Voice Kids”. Mateusz Krzykała, Julia Bieniek i Max Kononow reprezentować będą drużynę Cleo. W teamie Tomsona i Barona bezkonkurencyjne okazały się Ida Wargskog, Tosia Zakrzewska i Maja Cembrzyńska. Finalistami z ekipy Dawida Kwiatkowskiego są Alicja Górzyńska, Laura Bączkiewicz i Piotrek Pączkowski. 

The Voice Kids 5. Tomson, Baron, Cleo i Dawid Kwiatkowski (fot. Jan Bogacz/TVP)

Wielki finał „The Voice Kids” został podzielony na dwie części. W pierwszej na scenie swój wokalny talent zaprezentuje dziewiątka finalistów. Po występach swoich drużyn Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron wybiorą po jednej osobie, która przejdzie do drugiej, ostatecznej części wielkiego finału. O tym, kto zwycięży program zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS. Najlepszy z najlepszych otrzyma statuetkę piątej edycji „The Voice Kids” oraz 50 000 złotych.

Wielki finał piątej edycji „The Voice Kids” obfitować będzie w muzyczne występy uczestników oraz wyjątkowych gości. Na scenie zaśpiewają, m.in. Justyna Steczkowska w duecie ze zwycięzcą trzeciej edycji Marcinem Maciejczakiem, Maryla Rodowicz z Cleo, zwyciężczynie drugiej i czwartej edycji edycji „The Voice Kids” – AniKa Dąbrowska i Sara James. W sobotni wieczór usłyszymy również 7-letnią Amelię Anisovych, która do głębi poruszyła serca milionów ludzi na całym świecie śpiewając utwór „Mam tę moc”, gdy przez sześć dni ukrywała się przed bombardowaniami w kijowskim schronie. 

Justyna Steczkowska i Marcin Maciejczak (fot. Natasza Młudzik/Jan Bogacz/TVP)

W ostatecznej muzycznej rozgrywce finaliści mogą liczyć na wsparcie prowadzących show – Idy Nowakowskiej, Tomasza Kammela, Oliwiera Szota oraz Antka Scardiny. 

Specjalnie z okazji finału przygotowaliśmy kilka informacji na temat uczestników, którzy będą walczyć o zwycięstwo piątej edycji „The Voice Kids”. 

Drużyna Cleo (fot. Natasza Młudzik/Jan Bogacz/TVP)

Drużyna Cleo 

Julia Bieniek

Ma 13 lat. Jest żywiołową pełną energii dziewczynką, której uśmiech rzadko znika z twarzy. Od dłuższego czasu jej motto życiowe brzmi: „Człowiek, który nigdy nie popełnił błędu – nigdy nic nie zrobił”. Dlatego Julia stara się spełniać marzenia i realizować różne pasje. Jest bardzo uparta i pomimo różnych trudności, nigdy się nie poddaje. Obecnie jest w ostatniej klasie szkoły muzycznej I stopnia w Lublinie w klasie skrzypiec. Od dwóch lat zaczęła się kształcić wokalnie w Studio Muzyki Rozrywkowej w Lublinie. Kiedy późnym wieczorem rodzina „ma już dość jej wysokich tonów”, zawsze ma wiernego słuchacza w postaci ukochanego kota Tymka. 

Max Kononow

Ma 13 lat. Śpiewa wszędzie – na ulicy, pod prysznicem, w szkole. Muzyka jest całym jego światem! Od lat bierze udział w konkursach wokalnych. Przerwy między śpiewaniem wypełnia zajęciami sportowymi. Uwielbia grę w squasha oraz pływanie i hip-hop. Lubi opiekować się zwierzętami. Zawsze znajdzie czas dla swojej ukochanej świnki morskiej Misi. Swoją przyszłość pragnie związać z muzyką i sceną. 

Mateusz Krzykała

Śpiewa non-stop, także podczas treningów koszykówki lub grając w szachy. Próbuje swoich sił także w grze na pianinie. Kocha kulturę japońską. W wolnym czasie z pasją animuje stworzone przez siebie rysunki. Ceni sobie przyjaźnie, jest dobrym i otwartym na innych ludzi 13-latkiem. 

Drużyna Dawida (fot. Natasza Młudzik/Jan Bogacz/TVP)

Drużyna Dawida 

Alicja Górzyńska

Niezwykle pogodna i radosna 14-latka, która bardzo lubi nawiązywać nowe znajomości. Muzyka to cały jej świat i to właśnie z nią wiąże swoją przyszłość. Śpiewa od czterech lat. Uczęszcza do szkoły muzycznej, w której uczy się gry na fortepianie, a od roku samodzielnie próbuje gry na gitarze elektrycznej. Jej drugą pasją są żagle. Zdobyła już patent sternika motorowodnego oraz żeglarza jachtowego i jak sama mówi „na tym nie koniec”.

Alicja Górzyńska (fot. Natasza Młudzik/Jan Bogacz/TVP)

Laura Bączkiewicz 

Ma 10 lat, a przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku zaledwie 4 lat w Konińskim Domu Kultury. Obecnie kontynuuje naukę w Studiu Piosenki Estradowej Hit w Koninie. Od najmłodszych lat zachwyca swoim talentem wokalnym, zdobywając nagrody w konkursach i na festiwalach muzycznych. Laura jest także aktorką dubbingową, użycza swojego głosu wielu postaciom animowanym i filmowym. To dziewczynka pełna energii, kochająca przyrodę i zwierzęta. W domu ma dwa psy, dwa koty i królika. W przyszłości chciałaby zostać wokalistką lub aktorką. 

Laura Bączkiewicz (fot. Natasza Młudzik/Jan Bogacz/TVP)

Piotrek Pączkowski 

Piotrek jest energicznym i ambitnym 13-latkiem. Mówi, że nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która jest jego największą pasją. Swoje zdolności wokalne objawił już w przedszkolu. Ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Kontynuuje naukę w Zespole Szkół Muzycznych II Stopnia w Legnicy. Marzy, aby w przyszłości utrzymywać się ze swojej pasji. Lubi musicale oraz aktywnie spędzać czas.

Drużyna Afro (fot. Natasza Młudzik/Jan Bogacz/TVP)

Drużyna Afro 

Ida Wargskog

12-latka, która komponuje muzykę od czwartego roku życia. Oprócz śpiewu i muzyki, uwielbia wymyślać historie i opowieści, dlatego napisała dwie książki. Tworzy też własne gry planszowe. Idę pasjonuje kosmos – przeczytała wszystkie książki dla młodzieży o tej tematyce i wciąż szuka nowych źródeł informacji. Biegle mówi po szwedzku. Nie wyobraża sobie wakacji bez wdrapywania się po skalistym wybrzeżu zachodniej Szwecji.

Ida Wargskog (fot. Natasza Młudzik/Jan Bogacz/TVP)

Tosia Zakrzewska

Tosia ma 12 lat. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się w przedszkolu, od występów w jasełkach, a potem w scholi muzycznej. Oprócz śpiewu bardzo lubi czytać kryminały, oglądać filmy – zwłaszcza musicale oraz spotykać się z przyjaciółmi. Marzy o studiach wokalnych. W przyszłości chciałaby polecieć do Los Angeles. Tam nakręcono jeden z jej ulubionych filmów „Burleska”, w którym zagrała jej największa idolka – Christina Aguilera. 

Maja Cembrzyńska

Maja ma 13 lat i już bardzo dobrze wie, czego w życiu chce. Karierę wokalną rozpoczęła w wieku 5 lat wygrywając Konkurs Piosenki Przedszkolaka. Od kilku lat kształci się wokalnie i gra na pianinie. Poza śpiewem Maja lubi uczyć się języków obcych: angielskiego i francuskiego. Interesuje się także modą, lubi czytać książki i gotować. Chętnie poznaje nowych ludzi i kocha podróże. 

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button