INNE

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej 2020. Nagrody i pożegnania

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej

W Warszawie odbyło się Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej.

W wydarzeniu tym wziął udział prezydent Andrzej Duda.

Wspólne zdjęcie prezydenta z wszystkimi laureatami i nagrodzonymi we wszystkich kategoriach (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

– Mam nadzieję, że podczas tegorocznych igrzysk w Tokio uda się powtórzyć polski sukces z 1964 roku, kiedy także stolica Japonii była gospodarzem – powiedział Andrzej Duda podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w Warszawie.

Wtedy to polscy sportowcy wywalczyli aż 23 medali, w tym siedem złotych.

Andrzej Duda dziękował sportowcom za wszystkie sukcesy z 2019 roku. Podkreślił, że 2020 rozpoczął się od wielkiego triumfu Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni.

– Oby to był dobry omen. Mam nadzieję, że jeszcze dziesiątki takich gratulacji będziemy w tym roku składać. Także piłkarzom po mistrzostwach Europy. W swoim Orędziu Noworocznym mówiłem, że będzie to rok wielkiego polskiego sukcesu, także w sporcie – akcentował.

Podczas uroczystości prezydent odebrał z rąk prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego, Order Zasługi PKOl. Wręczone zostały także nagrody PKOL im. Piotra Nurowskiego. Wydarzenie odbyło się w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Prezydent odbiera z rąk prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego, Order Zasługi PKOl (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Wielką Honorową Nagrodę Sportową PKOl im. Piotra Nurowskiego otrzymali:

– mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek (w kategorii „sportowiec”),
– mistrzowie świata z wioślarskiej czwórka bez sternika: Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski („drużyna”),
– trenerka rzutu młotem Malwina Wojtulewicz-Sobierajska („trener”).

Oficjalne pożegnano medalistów olimpijskich, którzy zakończyli w 2019 roku z wyczynowym sportem, tj. Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą), Magdalenę Fularczyk-Kozłowską i Natalię Madaj-Smolińską (wioślarstwo) oraz Monikę Michalik (zapasy).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button