POLSKA

Nowoczesny patrolowiec SG-301 dla Straży Granicznej przekazany

Bałtyk

W Gdańsku wiceminister Błażej Poboży wziął udział w uroczystości przekazania Straży Granicznej nowej jednostki pływającej SG-301.

Jest to pełnomorska jednostka patrolowa OPV, która pomoże funkcjonariuszom Morskiego Oddziału Straży Granicznej w ich codziennej służbie.

– Straż Graniczna to jedna z najnowocześniejszych, najbardziej profesjonalnych formacji mundurowych w Europie. Dysponuje świetnym sprzętem i wyszkoloną kadrą, która ma ogromne doświadczenie. Dzięki waszej codziennej służbie polskie granice są dobrze strzeżone, a Polska pozostaje bezpiecznym państwem – powiedział wiceminister Błażej Poboży.

Wiceszef MSWiA przypomniał, że Straż Graniczna realizuje swoje działania na wielu odcinkach naszej granicy. Odcinek morski jest w tej chwili jednym z kluczowych, co widać chociażby na południu Europy, gdzie tysiące migrantów próbują dostać się nielegalnie statkami do Europy.

Podsekretarz stanu w MSWiA podkreślił, że nowy patrolowiec to kolejny sprzęt, który trafia do Straży Granicznej w ostatnim czasie.

– Chcemy, aby Straż Graniczna i inne formacje podległe naszemu resortowi dysponowały nowoczesnym sprzętem. W tym celu w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2022-2025 do wszystkich formacji podległych naszemu resortowi trafi 10 mld zł, a 1,4 mld zł zasili budżet Straży Granicznej. Ale to także środki europejskie, co warto również podkreślić. Ten piękny patrolowiec jest dowodem na to, że potrafimy aplikować o środki europejskie i właściwie je wykorzystywać dla dobra naszego bezpieczeństwa – zaznaczył wiceminister.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button