POLSKA

Nowe zasady kwarantanny! Zmiany na liście powiatów. Kraków w strefie żółtej!

Zmiany zasad kwarantanny i izolacji

Ministerstwo zdrowia ogłosiło nową mapę żółtych i czerwonych stref w związku z pandemią koronawirusa.

W strefie czerwonej znalazły się: powiat nowotarski, lipski, łowicki, pajęczański, wieluński, kolski i Nowy Sącz.

Do strefy żółtej trafiły: powiat rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, limanowski, kartuski, konecki, nowosądecki, kłobucki, bartoszycki i Kraków.

Strefa niebieska: powiat brzeski, myszkowski, oleski i Sopot.

Do czerwonego obszaru zakwalifikował się Nowy Sącz, a w żółtej znalazł się Kraków. Zmiany będą obowiązywać od 28 sierpnia.

Tylko dzisiaj potwierdzono 233 nowych przypadków zakażenia Covid-19 w ciągu doby w Małopolsce, a 118 na Śląsku. Kolejne przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (107), wielkopolskiego (92), pomorskiego (71), warmińsko-mazurskiego (51), łódzkiego (47), podkarpackiego (33), dolnośląskiego (28), kujawsko-pomorskiego (24), świętokrzyskiego (18), opolskiego (16), lubelskiego (14), lubuskiego (12), podlaskiego (12), zachodniopomorskiego (11).

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób w Małopolsce. To 119 kobiet i 114 mężczyzn, od roku do 95 lat z m.in. powiatu nowosądeckiego (66 osób), Krakowa (57 osób), powiatu nowotarskiego (22 osoby), krakowskiego (19 osób), Nowego Sącza (12 osób).

Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi)

Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami – 27 sierpnia (fot. MZ)

Zmiany zasad kwarantanny i izolacji

MZ poinformowało także o zmianie zasad kwarantanny i izolacji. Dziś przedstawiony zostanie pakiet tych rozwiązań m.in. będzie to skrócenie okresu kwarantanny do 10 dni, skrócenie okresu izolacji do 10 dni.

Adam Niedzielski, minister zdrowia stwierdził, że taki okres jest bezpieczny. Rząd chce wprowadzić standard Światowej Organizacji Zdrowia. Co oznacze, że izolacja nie zakończy się testem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button