ŁÓDŹ

Nowe biletomaty MPK Łódź. Droższe bilety

Łódź

Od 1 marca nastąpiły zmiany cen za przejazdy komunikacją miejską w Łodzi.

Jednocześnie pasażerowie mogą podróżować dłużej o 20 minut na biletach czasowych.

Nowa taryfa w Łodzi obowiązuje od 1 marca 2022 r. Za bilet 20 minutowy, który od marca ponownie będzie ważny 40 minut zapłacimy 4,00 zł, natomiast za bilet 40 minutowy, który przedłużony będzie do 60 minut zapłacimy 5,00 zł. Najpopularniejsze migawki 30-dniowe kosztować będą pasażerów z Kartą Łodzianina 126,00 zł, a 90-dniowe 312,00 zł. Aby ułatwić podróżowanie po mieście, wydłużony czas biletów został uchwalony do końca 2023 r.

Co z biletami zakupionymi przed zmianą?

Jeśli pasażerowie posiadają bilety czasowe w starej cenie, mogą dokupić do nich bilet dopłatowy w biletomacie i kasując razem, wykorzystać podczas podróży. Zakupione wcześniej migawki cały czas obowiązują bez zmian. Dopiero przy zakupie kolejnej cena będzie obowiązywać według nowego cennika.

Nowe biletomaty MPK Łódź (fot. UMŁ)

Nowe biletomaty MPK Łódź w każdym tramwaju i autobusie. Co się zmieni?

Pierwsze nowe biletomaty pojawiły się w pojazdach MPK Łódź. Ich wymiana zakończy się w maju, ale nie spowoduje utrudnień dla pasażerów.

Wymiana biletomatów w pojazdach MPK Łódź związana jest z nowym operatorem tych urządzeń. W wyniku przetargu została nim Mennica Polska. Nowe urządzenia będą montowane stopniowo, w miejscu obecnych, aby zakup biletu w pojeździe zawsze był możliwy. Łącznie w pojazdach MPK Łódź znajduje się 800 biletomatów. Prace przy ich wymianie zakończą się w maju.

Dla pasażerów, oprócz wyglądu, nie zmieni się nic więcej. Funkcjonalność i oferta zakupu biletów pozostanie taka jak obecnie – za pomocą karty płatniczej lub BLIK-a można kupić bilety czasowe i okresowe, bilety łódzko-zgierskie, Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu, Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Pabianicach, uiść opłatę dodatkową i sprawdzić obowiązującą taryfę biletową oraz przepisy taryfowe i porządkowe.

Gdzie jeszcze kupisz bilety MPK Łódź?

Oprócz biletomatów zamontowanych w pojazdach MPK Łódź, dostępne są również biletomaty stacjonarne w 21 lokalizacjach w całym mieście, które umożliwiają płatność gotówką. Bilety można kupić ponadto w punktach sprzedaży MPK Łódź, w punktach handlowych w całej aglomeracji i sklepach sieci Żabka. Łącznie sprzedaż biletów oferowana jest w 402 lokalizacjach w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Ozorkowie, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim i Andrespolu.

Bilety można kupić także za pomocą 6 aplikacji mobilnych.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button