WROCŁAW

Nosorożec pancerny w ZOO Wrocław. Maruszka przyjechała z Francji

Samica nosorożca pancernego we Wrocławiu

Wrocławski ogród zoologiczny ma nowego mieszkańca. To samica nosorożca pancernego.

Na początku kwietnia Maruszka została przetransportowana do stolicy Dolnego Śląska z Touroparc ZOO we Francji.

Pięcioletnia Maruszka w specjalnym transporcie przebyła trasę 1315 kilometrów, co zajęło niespełna 24 godziny. Urodziła się w Pilznie, skąd trafiła do Touroparc ZOO we Francji, by ostatecznie zamieszkać się we Wrocławiu.

– Oceniamy Maruszkę jako spokojną i dobrze adoptującą się. Charakterem będzie pasowała do naszego Manasa – podkreśla Agnieszka Urbańczyk, kierownik sekcji zwierząt kopytnych Zoo Wrocław. – Jej ulubionym przysmakiem oprócz siana i granulatu są liście bambusa – dodaje Urbańczyk.

Samicę Maruszkę będzie można oglądać w pawilonie Terai już od przyszłego tygodnia. Początkowo pojawi się na mniejszym wybiegu, naprzeciwko słoni.

Nosorożec pancerny (nosorożec indyjski) – gatunek nosorożca o długości ciała dochodzącej do 4 m i wadze do 3 tysięcy kg. Na pysku ma tylko jeden róg. U dorosłych samców w naturalnym środowisku może dorastać do 57 cm. Gruba skóra zwierzęcia tworzy charakterystyczne fałdy przypominające tarcze pancerza. Zamieszkuje podmokłe leśne obszary Nepalu i północno-wschodnich Indii.
(ZOO Wrocław, UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button