TENIS

Niespodzianki na korcie tenisowym w Łodzi. Będą nowi mistrzowie turnieju PZT Polish Tour

PZT Polish Tour

Poznaliśmy finalistów turnieju PZT Polish Tour rozgrywanego na obiekcie Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi.

Piątkowe mecze obfitowały w niespodzianki. W sobotę o tytuł zagrają Paweł Ciaś z Janem Zielińskim oraz Paula Kania-Choduń z nierozstawioną Katarzyną Wysoczańską.

Jan Zieliński (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Dzień rozpoczęliśmy od smutnej informacji. Michał Dembek z powodu urazu mięśnia skośnego brzucha musiał zrezygnować z dalszej gry w łódzkim turnieju. Tym samym po raz pierwszy w finale zawodów PZT Polish Tour zobaczymy Jana Zielińskiego.

– Mam problemy z mięśniami brzucha tak naprawdę od ćwierćfinałowego spotkania z Maćkiem Rajskim w Kozerkach. Prawdopodobnie jest to pokłosie tego, że zmieniłem ruch serwisowy. Od pierwszego dnia w Łodzi czułem, że ciężko będzie mi grać na najwyższym poziomie. Dzisiaj na rozgrzewce nie byłem już w stanie nawet serwować – skomentował swój stan zdrowia Dembek.

Paweł Ciaś (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Rywalem rozstawionego z numerem trzecim Zielińskiego będzie Paweł Ciaś, którego mecz z Kacprem Żukiem był jednym z najlepszych pod względem sportowym spotkań w tegorocznym cyklu. 26-letni Ciaś swoją agresywną i widowiskową grą zachwycał licznie zgromadzoną publiczność na tarasie przy korcie centralnym. Gdańszczanin świetnie radził sobie w końcowych fazach obydwu setów, kiedy to w dziesiątym gemie dwukrotnie udało mu się przełamać aktualnego mistrza Polski.

Do sporej sensacji doszło w turnieju damskim. Nierozstawiona Katarzyna Wysoczańska pokonała turniejową „trójkę” – Stefanię Rogozińską-Dzik. Spotkanie pełne było długich wymian, ale w tych warunkach skuteczniejszy okazał się kombinacyjny styl gry Wysoczańskiej, która w ciągu dwóch dni wyeliminowała aż trzy rozstawione rywalki.

– Nie jestem rozstawioną zawodniczką, ale grając każdy kolejny turniej czułam się bardziej pewna siebie. Mimo tego, że zagrałam sporo spotkań nie czuję się zmęczona i mam dużo siły. Z pewnością jest to wynik moich ostatnich treningów ogólnorozwojowych, które wykonywałam w czasie kwarantanny i teraz to procentuje – powiedziała 23-letnia tenisistka, która na co dzień studiuje stomatologię.

Paula Kania-Choduń (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Doskonałe widowisko sprawiły łódzkim kibicom Paula Kania-Choduń oraz Katarzyna Piter. Trwające ponad trzy i pół godziny spotkanie obfitowało w liczne zwroty akcji oraz piękne, długie wymiany. Temperaturę w tie-breaku trzeciego seta podniosła decyzja sędziego, z którą nie mogła pogodzić się Kania-Choduń. Ostatecznie, zawodniczka pochodząca z Sosnowca opanowała emocje i wygrała trzy ostatnie punkty w meczu.

– Jestem zaskoczona, że Kasia dała radę zagrać tak dobrze. Ta dziewczyna jest nie do zdarcia, a jej wielkie serce do gry nie do przebicia. Trochę mi napsuła nerwów, ale w końcu się jej zrewanżowałam – powiedziała Kania, dla której sobotni finał będzie pierwszym w grze pojedynczej PZT Polish Tour.

Półfinały kobiet:

Kania-Choduń – Piter 6:3 3:6 7:6(3)

Wysoczańska – Rogozińska-Dzik 1:6 6:1 6:2

Półfinały mężczyzn:

Ciaś – Żuk 6:4 6:4

Zieliński – Dembek w/o

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button