BIEGISKOKI NARCIARSKIEZIMOWE

Niesamowite! Klingenthal. Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej. Joanna Kil trzy razy z rzędu na podium

Skoki i biegi narciarskie

Joanna Kil trzy razy z rzędu stanęła na podium w Pucharze Kontynentalnym w Klingenthal w kombinacji norweskiej.

W piątek odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

W piątek po rywalizacji na skoczni zajmowała 5. miejsce, ale po bardzo dobrym biegu awansowała na pierwszy stopień podium, wyprzedzając o ponad 12 sekund drugą Sofię Eggensberger z Niemiec. To pierwsze i historyczne zwycięstwo dla reprezentantki Polski. Do tej pory jej najlepszym wynikiem były 4. miejsca w Pucharze Kontynentalnym.

W sobotę Joanna Kil zajęła 2. miejsce. Po skokach zajmowała tę samą lokatę, a do pierwszej Jeny Nowak straciła ostatecznie niespełna minutę.

W niedzielę kombinatorka norweska również zajęła drugie miejsce w Pucharze Kontynentalnym w Klingenthal ze stratą +1,8s do pierwszej Sophii Maurus. Dzięki kolejnemu podium nasza reprezentantka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. W rywalizacji mężczyzn najlepszy z naszych był 37. Andrzej Szczechowicz.