NBA. Wygrana Spurs z liderem Zachodu. Dobry występ Sochana

San Antonio Spurs vs Minnesota Timberwolves

Sobotniej nocy San Antonio Spurs podejmowali na własnym parkiecie Minnesotę Timberwolves.

Ostrogi po zaciętej końcówce wygrały 113:112. Przegrana Wolves oznacza dla nich utratę 1. miejsca w Konferencji Zachodniej.

Jeremy Sochan spędził tej nocy na parkiecie 31 minut. W tym czasie zdobył 13 punktów (z czego aż siedem w czwartej kwarcie, kiedy ważyły się losy spotkania), miał też cztery zbiórki i dwie asysty. To dla niego 25. mecz w trwającym sezonie, w którym przekracza granicę 10 punktów.

Po trafieniu za trzy punkty Anthony’ego Edwardsa na minutę przed końcem meczu przewaga Spurs stopniała do dwóch „oczek”. Po obu niecelnych rzutach osobistych Victora Wembanyamy piłka ponownie trafiła do Edwardsa, który dał Timberwolves remis 112:112. W kolejnej akcji piłkę w ataku po nieudanym wejściu Sochana zebrał Keldon Johnson. Był faulowany i stanął na linii rzutów wolnych. Trafił jeden osobisty i Spurs prowadzili 113:112. Wolves mieli siedem sekund na rozegranie akcji, która dałaby im zwycięstwo. Rzut równo z końcową syreną spudłował jednak Towns.

Dla Spurs było to drugie spotkanie w przeciągu 24 godzin. Piątkowej nocy pokonali Portland Trail BlazersJeremy Sochan zanotował w tamtym meczu 31 punktów, co było drugą najwyższą zdobyczą w karierze. Reprezentant Polski zebrał także 14 piłek, czym ustanowił swój nowy najlepszy rezultat na parkietach NBA.

Spurs zdołali wygrać sobotnie spotkanie przeciwko Wolves pomimo 15-punktowej straty z początku drugiej kwarty. To drugi mecz w tym sezonie, w którym udaje im się podobna sztuka.

– Czasami nie wiem, co zamierza zrobić. I to jest całkiem fajne. Tak samo było z Manu (Ginobilim). Jest agresywny, zawsze daje dużo energii. Brakuje mu jeszcze cierpliwości w czekaniu z dala od piłki. Bardzo dobrze jak na swój wiek gra w defensywie, jest aktywny po obu stornach parkietu – powiedział na temat Sochana na pomeczowej konferencji trener Gregg Popovich.

Najwięcej punktów dla zespołu z San Antonio zdobył Devin Vassell (25). Victor Wembanyama zanotował 23 „oczka”, 10 zbiórek i 6 asyst.

Z powodu porażki zajmujący dotychczas 1. miejsce w Konferencji Zachodniej Timberwolves zostali w tabeli wyprzedzeni przez Oklahoma City Thunder. Drużyna z Minnesoty ma obecnie trzeci najlepszy bilans w NBA (32-14).

Spurs wygrali trzy z pięciu ostatnich spotkań.

Najlepsze akcje drużyny Spurs w meczu:

Akcja tyłem do kosza Sochana z czwartej kwarty:

Sochan efektownie z góry:

Kolejne mecze San Antonio Spurs:

29/30 stycznia (noc z poniedziałku na wtorek): San Antonio Spurs – Washington Wizards godz. 2:00

31 stycznia/1 lutego (noc z środy na czwartek): San Antonio Spurs – Orlando Magic godz. 2:00

2/3 lutego (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans godz. 2:00

3/4 lutego (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Cleveland Cavaliers godz. 2:30

7/8 lutego (noc z środy na czwartek): Miami Heat – San Antonio Spurs godz. 1:30