NBA. Jeremy Sochan był bliski triple-double w meczu z Milwaukee Bucks. Polak starł się z Bobbym Portisem

Basketball

Minionej San Antonio Spurs grali w Milwaukee, gdzie musieli uznać wyższość Bucks 119:132.

Jeremy Sochan był bliski triple-double, czyli trzech wskaźników statycznych o wartości co najmniej 10 (najczęściej triple-double osiąga się dzięki punktom, zbiórkom i asystom, rzadko dzięki przechwytom lub blokom).

Polak spędził na boisku 33 minuty, zdobył dziewięć punktów i miał 11 zbiórek oraz osiem asyst.

Jeremy był w obronie odpowiedzialny za krycie Khrisa Middletona – strzelca Bucks, który wraca do formy po kontuzji, ale przeciwko Sochanowi nie miał łatwego spotkania. Zdobył 17 punktów, ale trafił siedem z 15 rzutów z gry.

Co prawda pierwsze punkty w meczu zdobyli Spurs, ale spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Bucks 21:3, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 44:26. To pozwoliło gospodarzom utrzymać prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Na początku drugiej połowy Spurs zmniejszyli stratę do ośmiu oczek, ale doświadczenie graczy Bucks wzięło górę. Gospodarze wygrali 132:119 i jest to ich dziesiąte zwycięstwo w ostatnich 12 meczach.

– Gdyby nie początek spotkania, to uważam, że zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Nie trafialiśmy, ale też nie byliśmy wystarczająco agresywni. Potem się to zmieniło – przyznał po meczu trener Gregg Popovich.

Polak dobrze zastawił Portisa.

Spurs musieli sobie radzić bez Victora Wembanyamy, któremu sztab szkoleniowy dał wolne ze względu na niegroźny uraz kostki. Pod jego nieobecność najwięcej punktów zdobył Keldon Johnson – 28 i do tego dołożył 12 zbiórek. Zach Collins dodał 22 punkty.

Dla Bucks aż 40 punktów zdobył Damian Lillard, który trafił 14 z 22 rzutów z gry (w tym 7/12 za 3).

Giannis Antetokounmpo rzucił zaledwie 11 punktów, ale miał aż 14 zbiórek i 16 asyst – dzięki temu zanotował triple-double, a 16 asyst to jego najlepszy wynik w karierze.

Lillard w tym spotkaniu jako 51. gracz w historii NBA przekroczył granicę 20 tysięcy punktów.

Asysta Jeremiego

Kolejna asysta Jeremiego

Kontratak zakończony wsadem Sochana

Najlepsze akcje Spurs przeciwko Bucks

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

21/22 grudnia (noc z czwartku na piątek): Chicago Bulls – San Antonio Spurs godz. 2:00

23/24 grudnia (noc z soboty na niedzielę): Dallas Mavericks – San Antonio Spurs godz. 2:30

26/27 grudnia (noc z wtorku na środę): San Antonio Spurs – Utah Jazz godz. 2:00

28/29 grudnia (noc z czwartku na piątek): Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs godz. 4:00