NBA. Cztery rzuty za trzy punkty Sochana przeciwko Dallas Mavericks

Basketball

Jeremy Sochan zdobył 23 punkty i trafił cztery rzuty za trzy punkty, ale San Antonio Spurs przegrali z Dallas Mavericks na wyjeździe 119:144.

Spurs dobrze rozpoczęli to spotkanie walcząc z Mavericks o każdą piłkę, a Sochan robił, co mógł, aby przeszkadzać Luce Donciciowi i uniemożliwiać mu zdobywanie punktów.

Do przerwy Jeremy zdobył 15 punktów i trafił wszystkie trzy rzuty z dystansu. Mavericks prowadzili tylko 72:66. Trzecią kwartę jednak Mavs wygrali 45:20 i było już 117:86 dla gospodarzy. Spurs musieli uznać wyższość rywali, a trener Popovich wpuścił na boisko zawodników rezerwowych.

Sochan trafił cztery trójki, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. – Ciężko nad tym pracowałem. Wiem, że w ostatnich kilku meczach nie było tak dobrze, ale wciąż nad tym pracuję – przyznał po meczu Jeremy.

Spurs musieli sobie radzić bez Victora Wembanyamy, który podczas rozgrzewki podkręcił kostkę. – To pewnie nic poważnego i gdyby to był mecz play-offów, to by grał, ale w tej sytuacji, kiedy to ta sama kostka, którą ostatnio też podkręcił, to zdecydowaliśmy, że powinien odpocząć – przyznał po meczu Popovich.

Zaskakująca była też decyzja Popovicha o niewystawieniu Keldona Johnsona w pierwszej piątce. Dlaczego? – Bo tak chcieliśmy zrobić – odparł Popovich.

Spurs mają bilans 4-24 i zajmują ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej. – Jesteśmy młodym zespołem, który chce się uczyć, a trener Popovich w nas wierzy. Wiem, że nie wszystko zawsze będzie pozytywne, ale każdy w klubie wie, że to proces, że pracujemy nad naszym rozwojem – stwierdził Sochan.

26/27 grudnia (noc z wtorku na środę): San Antonio Spurs – Utah Jazz godz. 2:00

28/29 grudnia (noc z czwartku na piątek): Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs godz. 4:00

29/30 grudnia (noc z piątku na sobotę): Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs godz. 4:00

31 grudnia/1 stycznia (noc z niedzieli na poniedziałek): San Antonio Spurs – Boston Celtics godz. 1:00