FESTIWALEKONCERTY

Natalia Przybysz, Muniek Staszczyk i duet Karaś/Rogucki na Olsztyn Green Festival 2020

Olsztyn Green Festival 2020

Natalia Przybysz, Muniek Staszczyk i duet KARAŚ/ROGUCKI otwierają lineup 7. edycji Olsztyn Green Festival.

14-15-16 sierpnia 2020 to daty przyszłorocznej edycji Festiwalu!

Już po raz siódmy fani polskiej muzyki popularnej spotkają się na Olsztyn Green Festival. Na terenie plaży miejskiej w CRS „Ukiel”, w długi sierpniowy weekend 14, 15 i 16 sierpnia 2020. Drugi już raz festiwal potrwa trzy dni, co oznacza, że odbędzie się jeszcze więcej koncertów, spotkań z artystami, warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych, zajęć sportowych i innych aktywności dla całej rodziny. Dziś przedstawiamy Wam pierwszych artystów tego wydarzenia i datę festiwalu.

Natalia Przybysz

Wokalistka i autorka tekstów, której muzyczna droga zaczęła się od legendarnej formacji Sistars. Od przeszło dekady z powodzeniem realizuje solową karierę. Jesienią ukazał się szósty jej album pt. „Jak malować ogień”. To też piąta solowa, autorska płyta Natalii Przybysz. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień i kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiącego bluesa, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty. „Jak malować ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy już przez kilka lat. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawioski. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami albumu w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol. – „Jak malować ogień” jest o tym jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej… Jak się kochać. Jak słuchać. Jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej.”- tak o płycie mówiła Natalia Przybysz.

Duet Karaś/Rogucki

Ten elektryzujący duet powstał po zawieszeniu działalności przez zespoły Coma i The Dumplings, w których grali. Współpraca muzyków rozpoczęła się podczas nagrywania coveru T.Love „1996”. Artyści postanowili przypomnieć tę piosenkę właśnie teraz. Okazuje się, że tekst, który opisuje polską rzeczywistość sprzed 23 lat nadal jest boleśnie aktualny. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcje, a  zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzy światło dzienne w formie albumu. Muzycy zdradzili, że ich materiał inspirowany jest muzyką lat 80. oraz new romantic.

Muniek Staszczyk

To kolejny słynny artysta, który wystąpi na OGF2020. Muniek cały czas aktywnie działał po zawieszeniu działalności formacji, której był liderem, czyli T.Love. 18 października miała miejsce premiera nowego solowego albumu Muńka Staszczyka „Syn miasta”. Jest to produkcja zrealizowana z udziałem wielu artystów i kilku producentów muzycznych. Na płycie znajdą się kompozycje m.in. Króla, Dawida Podsiadło i Olka Świerkota, Wojciecha Waglewskiego, Jurka Zagórskiego (współpracującego m.in. z Natalią Przybysz, Zalewskim), Kasi Piszek (Brodka, Artur Rojek), Janka Pęczaka (T.Love). Autorem tekstów jest oczywiście Muniek, choć z pewnymi wyjątkami. Współpracą koncepcyjną i kierownictwem produkcji zajmuje się Paweł Walicki / ART2 Music Management, manager m.in. zespołów Voo Voo, Waglewski Fisz Emade, Julii Marcell a także Muńka Staszczyka. Pierwszy singiel „Pola” ukazał się w czerwcu.

Olsztyn Green Festival 2020 to ponad 20 gorących koncertów czołowych artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu (choć nie zabraknie czołowych przedstawicieli jazzu, hip-hopu i muzyki elektro).

Po koncertach tradycyjnie będzie można się spotkać z artystami, zrobić małe zakupy na stoiskach czy zjeść coś pysznego w strefie z topowymi food truckami. W ciągu dnia jak zawsze planowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty dla dzieci promujące ekologię, zajęcia sportowe… Nie zabraknie kina festiwalowego z filmami muzycznymi. Wszystko zaś podporządkowane będzie propagowaniu ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. Poziom muzyczny i organizacyjny doceniają także widzowie, którzy regularnie wykupują wszystkie karnety już na wiele dni przed tym wydarzeniem. Podczas ostatniej edycji na Olsztyn Green Festival bawiło się ponad 30 tysięcy osób. Jak mówią ludzie z branży i artyści, to jeden z najciekawszych, ale i najpiękniej położonych festiwali w kraju. Wszystko zaś odbywa się bowiem w fantastycznych plenerach Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” nad największym jeziorem Olsztyna.

Olsztyn Green Festival 2020

14, 15 i 16 sierpnia 2020

plaża miejska w CRS „Ukiel”, Olsztyn

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button