TENIS

Natalia Partyka i Patryk Chojnowski Mistrzami Świata w tenisie stołowym

Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym

Reprezentanci Polski zdobyli 7 medali, na rozgrywanych w Słowenii Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym.

Do kraju z medalami wrócą Natalia Partyka i Patryk Chojnowski (złoto), Karolina Pęk, Krystyna Łysiak, Rafał Czuper (srebro), Dorota Bucław i Marcin Skrzynecki (brąz).

To kolejny sukces naszych tenisistów stołowych w ostatnich 2 miesiącach. We wrześniu nasi reprezentanci z China Open 2018 przywieźli 9 medali.

Dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe krążki to dorobek, z jakim polscy tenisiści stołowi zakończyli indywidualną część rozgrywek na mistrzostwach świata w Słowenii. Wielką klasę po raz kolejny pokazali Natalia Partyka i Patryk Chojnowski, którzy okazali się być nie do zatrzymania w żeńskim i męskim turnieju (kl. 10.). Co ciekawe, przed czterema laty w Pekinie duet ten również zdominował rywalizację w grze pojedynczej.

Na mistrzostwa świata w słoweńskich miastach Lasko/Celje powołana została szesnastoosobowa reprezentacja Polski. Po fazie grupowej realne szanse na medale zachowało trzynaścioro z nich. Przed czterema laty w Pekinie biało-czerwoni wywalczyli w turniejach singlowych cztery krążki. Podczas tegorocznej siódmej edycji poprawili ten dorobek, bowiem na podium indywidualnych zmagań stanęło aż siedmioro naszych zawodników.

Wielkie nadzieje wiązane były z występem Natalii Partyki (kl. 10) z powodzeniem realizującej się również w startach z pełnosprawnymi zawodniczkami. 29-latkę nie bez powodu nazywa się ambasadorską tej dyscypliny. Nad sporządzeniem listy jej największych sportowych dokonań trzeba by poświęcić dłuższą chwilę. W swojej kolekcji posiada m.in. cztery indywidualne tytuły mistrzyni paraolimpijskiej, z których może być tak samo dumna jak z faktu, że trzykrotnie było jej dane reprezentować nasz kraj na igrzyskach olimpijskich. Do Słowenii Partyka przyjechała jako aktualna mistrzyni świata. W drodze po kolejny tytuł nasza tenisistka pokonała po 3:1 odpowiednio Chinkę Xiaojing Zhao oraz Australijkę Melissę Tapper. Najważniejszy dziś pojedynek z Dunką Sophie Amandą Walloe rozstrzygnęła natomiast na swoją korzyść w czterech setach.

Natalia Partyka (fot. Vid Ponikvar /Sportida/ITTF)

Mistrzowski tytuł wywalczony przed czterema laty w Pekinie przyjechał obronić także Patryk Chojnowski (kl. 10), który na dwóch ostatnich igrzyskach w indywidualnych turniejach sięgał po złoto oraz srebro. 28-latek podobnie jak Partyka w 1/8 finału miał wolny los. W kolejnej rundzie natomiast przyszło mu zmierzyć się z Francuzem Matteo Boheasem. Reprezentant Trójkolorowych przysporzył nieco problemów naszemu zawodnikowi, a cały mecz zakończył się zwycięstwem Chojnowskiego po pięciosetowym boju. Drogę do finału otworzyło Polakowi zwycięstwo w trzech partiach nad Austriakiem Krisztianem Gardosem, Rozegrany krótko po godzinie 17:00 finał również przebiegł po myśli naszego tenisisty, który losy złota w starciu z Bułgarem Denisławem Kodjabaszem rozstrzygnął na swoją korzyść w trzech setach.

Wspólnie promujmy tenis stołowy w naszym kraju, gdyż za niespełna 2 lata, na Torwarze odbędą się Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym.
(org., Paulina Królak)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button