KONCERTY

Narodowe Granie. Koncert „Wiwat Moniuszko!”. Wystąpił m.in. Michał Szpak

Koncert „Wiwat Moniuszko!” na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego

Koncert „Wiwat Moniuszko!” na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zainaugurował nową akcję Pary Prezydenckiej – Narodowe Granie.

Celem tej akcji jest popularyzacja polskiej muzyki i upamiętnienie wybitnych polskich kompozytorów.

Po koncercie: Prezydent Andrzej Duda z artystami (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

– Mimo tego, że Moniuszko nie zobaczył wolnej Polski, jego wkład w odzyskanie niepodległości, jego wkład w przeniesienie polskiej tradycji, polskiej kultury przez ponad 100 lat zaborów, jego wkład w rozwój polskiego społeczeństwa, w budowanie tożsamości naszego narodu jest nieoceniony – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas niedzielnego koncertu.

Przez sześć godzin na specjalnej scenie, która wyjątkowo stanęła na dziedzińcu Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, wszyscy chętni mogli słuchać, śpiewać, a nawet tańczyć do muzyki Moniuszki. Wystąpili m.in. Janusz Prusinowski i jego Kompania, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Michał Szpak, Warszawski Chór Papieski im. św. Jana Pawła II oraz Chopin University Chamber Orchestra.

Finał koncertu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego: Olga Szomańska i Michał Szpak (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Muzyka Moniuszki przyciągnęła tłumy warszawiaków i turystów. Z zaproszenia na koncert na dziedzińcu Pałacu, otwarty dla publiczności, skorzystało ponad sześć tysięcy osób.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button