POLSKA

Napaść na kierowcę. Ziobro odpowiada na atak organizacji Reporterzy bez Granic

Polska rzeczywistość

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zareagował (wg niego) na nieprawdziwe twierdzenia organizacji Reporterzy bez Granic.

Chodzi o napaść na kierowcę ciężarówki obrońców życia i braku reakcji TVN (pseudotwór, który m.in. nie przestrzega prawa prasowego tak jak i reszta pseudomediów w Polsce – red.) na to zdarzenie. Przedstawiamy odpowiedź ministra.

– Obłuda bez granic! Przykro patrzeć, jak szybko opadają maski tym, którzy mienią się obrońcami demokracji i wolnego słowa. Organizacja Reporterzy bez Granic (RSF) zaatakowała mnie, twierdząc, że moja obrona napadniętego i pobitego człowieka oraz wytknięcie stacji TVN braku dziennikarskiego obiektywizmu, tj. świadome przemilczenie skandalu, to „realizacja politycznej agendy”.

Otóż drodzy „reporterzy bez granic”, jak się nazywacie, Prokurator Generalny w Polsce zawsze będzie stawał po stronie ofiar. Tak jak było to w przypadku zaatakowanego kierowcy ciężarówki obrońców życia.

Tego też oczekiwałbym od takiej organizacji jak Wasza. Czy jeśli napadnięty i pobity zostanie przedstawiciel LGBT, a sądy gwarantować będą bezkarność sprawcom, to też będziecie chcieli wyciszać ten temat?

A jeśli pobity będzie przedstawiciel mniejszości narodowej, to też będziecie zachęcać media do milczenia? Obejrzyjcie ten film i zastanówcie się, co zrobiłby z nim prawdziwy „reporter bez granic”…

– Nie może być tak, aby przestępcy dostawali sygnał, że jeżeli dopuszczą się pobicia „właściwych” osób, to jedna z wiodących telewizji będzie sprawę przemilczać. Grupa TVN przekazała komunikat, który może być interpretowany przez innych sprawców, że jeżeli pobiją obrońców życia, to mogą być pewni, że nie doznają przykrości medialnych – mówił minister Zbigniew Ziobro.

Dodał, że pomijanie przez tę stację bandyckiej napaści na przedstawiciela organizacji obrońców życia jest zdumiewające. Tym bardziej, że akt miał miejsce w biały dzień w pobliżu siedziby stacji na warszawskim Wilanowie.

„Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył skargę do organu ds. mediów KRRiT przeciwko TVN i TVN24 za tzw. „częściowe relacjonowanie wydarzeń”. Politycy rządu PiS nie mogą narzucać treści mediom, by realizować swoją polityczną agendę” – stanowisko RSF.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button