CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

Najzabawniejsze Zdjęcia Zwierząt Domowych 2022. Znamy zwycięzców [ZDJĘCIA]

The Comedy Pet Photo Awards

The Comedy Pet Photo Awards ujawnia zwycięzców tegorocznego konkursu na Najśmieszniejsze Najzabawniejsze Zdjęcia Zwierząt Domowych 2022.

Z radością ogłasza, że zwycięzcą konkursu został Kenichi Morinaga ze swoim wspaniałym zdjęciem dwóch kotów siedzących na płocie od policzka do policzka lub szyi.

W okresie letnim wszyscy miłośnicy zwierząt domowych mogli zgłaszać przezabawne zdjęcia i filmy swoich zabawnych, futrzastych przyjaciół, aby mieć szansę na zdobycie prestiżowego tytułu Fotografa Roku Komediowego Zwierząt Domowych oraz ogromną nagrodę pieniężną w wysokości 2000 funtów.

Kenichi, którego zdjęcie również znalazło się w kategorii Best Cat, jest fotografem z Japonii, który uwielbia odwiedzać małe wyspy w całym kraju, robiąc zdjęcia ulicznym kotom, które tam znajdzie.

Jego pasja zaczęła się, gdy dostał własnego kota i po raz pierwszy odwiedził Europę jako backpacker. „Nagle zafascynowały mnie wybryki kotów na ulicach i musiałem je sfotografować” – mówi. „Kiedy wróciłem do Japonii, nadal ich szukałem, naprawdę mnie rozweselają, zwłaszcza po ostatnich dwóch latach pandemii – są takie zabawne, nawet gdy robią coś poważnego. Ten niesamowity konkurs przypomniał mi, że takie gesty wszystkich zwierząt są uznawane za zabawne, urocze i podnoszące na duchu nie tylko w Japonii, ale na całym świecie”.

Zwycięzca w Kategorii Psów pojechał do Jose Bayona w Hiszpanii ze swoim zabawnym zdjęciem swojego psa ratowniczego o imieniu Nilo, sfotografowanego w ogrodzie bawiącego się z wodą, z połową ciała skierowaną w innym kierunku niż druga.

Nilo jest adoptowanym szczeniakiem w wieku około 10 miesięcy (fot. Jose Bayon/Animal Friends Comedy Pets)

Nagrodę People’s Choice Award, w której publiczność mogła głosować na swojego faworyta, wygrał Marko Jovanovic i jego pies pędzący przez śnieg.

Nagrodę 1000 funtów za najlepszy film wygrała Sarah Fiona Helme z Rosie za jej kota, który boi się sowy w telewizji.

Rosie w szklarni (fot. Sarah Fiona/Animal Friends Comedy Pets)

Zwycięzcy w kategorii Grand 2022:

  • ZWYCIĘZCA & Kategoria kotów: Kenichi Morinaga z „Boom Boom”
  • Kategoria psa: Jose Bayon z Hiszpanii ze swoim psem ratowniczym Nilo, bardzo szczęśliwy, że właśnie odkrył wodę. „Miłość Nilo do wody!”
  • Kategoria koni: Radim Filipek wygrał z pięknym ujęciem klaczy i jej źrebaka wyglądającego jak bardzo są „szczęśliwe konie”.
  • Kategoria Wszystkie inne stworzenia: prawdopodobnie najfajniejszy wpis, jaki był – „Smokin Alpaca” z Niemiec, schwytany przez Stefana Brusiusa.
  • Zwierzęta, które najbardziej przypominają swoich właścicieli: Kto mógłby się oprzeć „Dave’owi i Dudleyowi”, ciesząc się wspólną chwilą w USA, sfotografowany przez Judy Nussenblatt.
  • Kategoria Junior: Freya Sharpe, 9 lat, ze swoim zdjęciem rodzinnego kota Jacka, któremu udało się utknąć w żywopłocie.
  • Kategoria wideo: Wygrała Sarah Fiona Helme z Wielkiej Brytanii, a jej filmik pokazuje Rosie, jak jej kot uważnie obserwuje w telewizji sowę idącą w jej stronę!
  • Nagroda People’s Choice: Marko Jovanovic z USA ze swoim psem ratowniczym skaczącym po śniegu.
  • Ulubieniec zespołu komediowego zwierzaka: wybrany przez organizatorów konkursu „Pies szofer” autorstwa Mehmeta Aslana z Turcji.

Oprócz zwycięzców kategorii – 8 fotografów zostało wyróżnionych za swoje prace: Christopher Johnson, Jonathan Casey, Lucy Sellors-Duval, Kazutoshi ONO, Karl Golhamer, Beth Noble, Sarah Fiona Helme i kolejne zdjęcie od Kenichi Morinagi. Wszyscy zwycięzcy kategorii i zwycięzcy z wyróżnieniem otrzymają certyfikat konkursowy oraz markową, nową torbę Animal Friends Comedy Pet z upominkami wypełnioną smakołykami.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button