FILM I SERIALE

Najnowszy film Patryka Vegi. Gwiazdy na premierze „Small world” [ZDJĘCIA]

Uroczysta premiera filmu Vegi

Warszawskie Multikino Złote Tarasy przeżyło wczoraj oblężenie w związku z uroczystą premierą najnowszego filmu Patryka Vegi – „Small world”.

Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć reżysera oraz aktorskiej obsady produkcji: Julii Wieniawy, Mariety Żukowskiej i Piotra Stramowskiego, a także zagranicznych gwiazd filmu: Andrisa Keišsa, Montserrat Roig De Puig, Sally Day i znanego polskim widzom z hitowego serialu „Dom z papieru” Enrique Arce. Presswall zapełnił się również znanymi postaciami polskiego show-biznesu. Na „ściance” pozowali między innymi: Andrzej Grabowski, Natalia Siwiec, Ola Ciupa, Magdalena Antosiewicz, Krzysztof Czeczot, Krystian Hołdak, Michał Witkowski, Agnieszka Kawiorska, Agata Nizińska, Ewa Zawada, Kate Novak, Joanna Pachla i Patrycja Strzałkowska. Wśród zaproszonych gości była również Jolanta Cichowicz – mama zaginionego przed laty chłopca, której historia również zainspirowała twórców podczas pisania scenariusza.

Uroczystość poprowadził Filip Chajzer. „Small world” trafi do kin już w najbliższy piątek.

„Small world” – zwiastun reżyserski bez cenzury

Do czego zdolny będzie policjant, prowadzący śledztwo w sprawie uprowadzonej dziewczynki? Czy jest gotowy na konfrontację z przestępczym podziemiem, które nikogo nie oszczędza? Na te pytania odpowie nowy, bezkompromisowy film Patryka Vegi – reżysera hitów „Pitbull”, „Kobiety mafii” i „Botoks”. „Small World” to utrzymany w duchu thrillerów z Liamem Neesonem, sensacyjny obraz, w którym śledztwo rozgrywa się na przestrzeni 12 lat w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji i Tajlandii. Scenariusz filmu powstał na podstawie wieloletniej dokumentacji oraz rozmów reżysera ze specjalistami i policjantami. To ważne kino, które nikogo nie pozostawi obojętnym.

W tajemniczych okolicznościach, sprzed rodzinnego domu, zostaje uprowadzona dziewczynka. Jedynym śladem zajścia pozostaje widziana w okolicy rosyjska ciężarówka. Matka dziewczynki (Marieta Żukowska), wspierana przez policjanta Roberta (Piotr Adamczyk), wyrusza w pościg, ale nie jest w stanie zatrzymać porywaczy. Po latach, wciąż gnębiony wyrzutami sumienia Robert wpada na trop, który pozwala mu wrócić do sprawy. Odkryte na miejscu eksplozji rosyjskiej kamienicy dowody naprowadzają go na ślad międzynarodowej szajki przestępczej. Tymczasem w Bangkoku, nastolatka Ola (Julia Wieniawa) jest zmuszana spełniać wszystkie zachcianki bogatego biznesmena. Co stanie się, gdy los zetknie dziewczynę z polskim stróżem prawa?

„Small World” to szeroko zakrojony, międzynarodowy projekt, który połączył aktorów wielu narodowości. W polskiej części obsady zobaczymy Piotra Adamczyka, Julię Wieniawę, Marietę Żukowską i Piotra Stramowskiego. Partnerują im: Alexander Serebryakov (gwiazda nagrodzonego Oskarem „Lewiatana”), Enrique Arce (hit Netflix „Dom z papieru”, „Terminator. Mroczne przeznaczenie”), Oleg Veber („Snajper: Broń zemsty”), Andris Keiss (ceniony łotewski aktor, m.in. „Niemiłość”), Anastasiya Mikulchina („Tak tu cicho o zmierzchu…”) oraz Montserrat Roig De Puig („Kochanice króla”).

Obsada: Piotr Adamczyk („Kobiety mafii 2”, „Mayday”, „Listy do M.”), Julia Wieniawa („Kobiety mafii”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”), Enrique Arce („Dom z papieru”, „Kobiety mafii 2”, „Terminator. Mroczne przeznaczenie”), Marieta Żukowska („Botoks”, „Słaba płeć?”), Piotr Stramowski („Pitbull. Nowe porządki”, „Botoks”, „Pętla”), Alexander Serebryakov („Lewiatan”), Oleg Veber („Snajper: Broń zemsty”), Andris Keiss („Niemiłość”), Anastasiya Mikulchina („Tak tu cicho o zmierzchu…”), Montserrat Roig De Puig („Kochanice króla”).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button