RÓŻNOŚCITECHNOLOGIE

Najlepsze Samochody Roku. Zwycięzcy Women’s World Car of the Year 2021

Women’s World Car of the Year

11. edycja konkursu Women’s World Car of the Year już za nami.

Women’s World Car of the Year 2021 – zwycięzcy:

Auta miejskie: Peugeot 208

Auta rodzinne: Skoda Octavia

Auta luksusowe: Lexus LC500 Cabrio

Auta sportowe: Ferrari F8 Spider

Miejskie SUV-y: Peugeot 2008

Średnie SUV-y: Land Rover Defender

Auta duże: Kia Sorento

Auta 4×4/Pickupy: Ford F-150

Auta elektryczne: Honda e

Lexus LC Convertible Luksusowym Samochodem Roku 2021 w konkursie Women’s World Car of the Year

Lexus LC 500 Convertible otrzymał tytuł Najlepszego Luksusowego Samochodu Roku 2021 w konkursie Women’s World Car of the Year (WWCOTY). Pierwszy kabriolet w gamie Lexusa zdobył jedną z dziewięciu nagród przyznanych samochodom, które wyróżniają się pod względem doskonałości wykonania, bezpieczeństwa, komfortu i technologii.

W 11. edycji konkursu Women’s World Car of the Year najlepsze samochody wybiera jury składające się z 50 dziennikarek motoryzacyjnych z 38 krajów i pięciu kontynentów. Jest to jedyny konkurs w branży motoryzacyjnej, w którego jury zasiadają wyłącznie kobiety. W tym roku ekspertki uznały za symbol luksusu model LC Convertible. Jako zwycięzca kategorii, sportowy kabriolet Lexusa jest kandydatem do tytułu Najlepszego Samochodu Roku 2021, który zostanie ogłoszony przez Women’s World Car of the Year 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.

„LC 500 Convertible to zachwycający, szalony samochód marzeń, który warto dodać do swojej listy zakupów. Zachowuje wszystkie atuty klasycznego sportowego auta – takiego, który nie potrzebuje sztuczek, aby rozkochać w sobie każdego kierowcę” – powiedziała Marta Garcia, dziennikarka motoryzacyjna z Hiszpanii i prezydentka WWCOTY.

Anat Daniel, dziennikarka z Izraela, podkreśliła, że LC 500 Convertible to „mieszanka luksusu ze sportowym charakterem prosto z Japonii”. Jej zdaniem „wspaniały silnik” to jeden z czynników definiujących ten „wyjątkowy i niezapomniany samochód”. Przedstawicielka prasy motoryzacyjnej z RPA, Charleen Clarke, oceniła, że kabriolet Lexusa wspaniale się prowadzi.

LC Convertible – podobnie jak jego bliźniaczy model LC Coupe – doskonale oddaje ducha Lexusa jako marki luksusowego stylu życia. Auto zapewnia przyjemność z jazdy i wyjątkowy design, na poziomie satysfakcjonującym najbardziej wymagających klientów. Sportowy Lexus zwraca uwagę najwyższą jakością wykonania, możliwą dzięki zaangażowaniu w proces produkcji każdego egzemplarza mistrzów rzemiosła Takumi.

LC Convertible po raz pierwszy znalazł się w świetle reflektorów jako samochód koncepcyjny podczas Salonu Samochodowego w Detroit NAIAS 2019. Tadao Mori, główny inżynier auta, udowodnił, że jego zespół potrafi przełożyć wielokrotnie nagradzany design LC Coupe na równie stylową formę kabrioletu, zgodnie z maksymą „skończonego piękna” (ultimate beauty). Wersja produkcyjna LC Convertible tylko minimalnie różniła się od konceptu, stanowiąc wizytówkę umiejętności i kunsztu projektantów Lexusa oraz punkt odniesienia dla nowych modeli marki. Auto zadebiutowało na światowych rynkach w 2020 roku.

Projektanci wiele uwagi poświęcili zadbaniu, by LC Convertible wyglądał równie zachwycająco ze złożonym i z rozłożonym dachem. Słynne przywiązanie do szczegółów Lexusa w tym przypadku znalazło wyraz w skrupulatnym zaprojektowaniu mechanizmu składania dachu, aby uzyskać jego idealną linię, odzwierciedlającą linię dachu LC Coupe. Jednocześnie mechanizm ten umożliwia złożenie dachu i schowanie go w nadwoziu w taki sposób, by nie obniżać komfortu pasażerów i nie ograniczać miejsca w bagażniku.

LC Convertible zapewnia świetne osiągi za sprawą 5,0-litrowego silnika V8 oraz 10-stopniowej automatycznej skrzyni biegów Direct Shift. Auto rozwija maksymalną, ograniczoną elektronicznie prędkość 270 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5 sekund. Precyzyjnie dopracowana aerodynamika nadwozia zapobiega nieprzyjemnym zawirowaniom powietrza w kabinie podczas jazdy z dużą prędkością.

Elegancko zaprojektowana kabina została wykończona wysokiej klasy materiałami. Wnętrze LC Convertible to luksusowa przestrzeń, odzwierciedlająca filozofię Lexusa koncentracji na człowieku, która znajduje wyraz w stylistyce, rozwiązaniach podnoszących komfort oraz szczegółach wpływających na wysoką jakość, postrzeganą przez różne zmysły.

Skoda Octavia (fot. pras.)

ŠKODA OCTAVIA

ŠKODA OCTAVIA zwyciężyła w kategorii „Samochód rodzinny” międzynarodowego konkursu Women’s World Car of the Year (Kobiecy Samochód Roku). To pierwsza nagroda dla ŠKODY w 11-letniej historii konkursu.

Tytuł Women’s World Car of the Year po raz pierwszy przyznano w 2011 r. W jury tego wydarzenia zasiadają wyłącznie dziennikarki motoryzacyjne. W najnowszej edycji konkursu brało udział 48 jurorek z 38 krajów od Argentyny po Nową Zelandię, oddając swoje głosy na modele wprowadzone na rynek pomiędzy styczniem a grudniem 2020 roku. Zwycięzcę wyłoniono w 9 kategoriach, a kryteria, które były brane pod uwagę to m.in. bezpieczeństwo, jakość, cena, design, komfort jazdy i ekologia. ŠKODA OCTAVIA, nagrodzona najwyższym wyróżnieniem w kategorii „Samochód rodzinny”, powalczy w drugim etapie o tytuł Kobiecego Samochodu Roku, który zostanie wyłoniony spośród zwycięzców 9 kategorii. Ogłoszenie wyników odbędzie się 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Czwarta generacja ŠKODY OCTAVIA zachwyca ekscytującym i dynamicznym designem, jeszcze bardziej przestronnym wnętrzem i większym komfortem połączonym z wyjątkowym bezpieczeństwem aktywnym i pasywnym. Model został też wyposażony w najnowsze rozwiązania z zakresu Infotainment. ŠKODY OCTAVIA oferuje po raz pierwszy tak szeroki wybór układów napędowych, włączając najnowszej generacji silniki benzynowe i wysokoprężne, hybrydowe typu plug-in oraz w technologii miękkiej hybrydy, dzięki czemu jest ekonomiczna oraz przyjazna dla środowiska.

Peugeot 2008 (fot. pras.)

PEUGEOT 208 I PEUGEOT 2008 ZWYCIĘZCAMI W SWOICH KATEGORIACH W KONKURSIE WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR

PEUGEOT 208 został wybrany samochodem roku w głosowaniu na najlepszy samochód miejski.

PEUGEOT 2008 został wybrany samochodem roku w kategorii najlepszy miejski crossover.

PEUGEOT 208, wybrany Samochodem Roku 2020 i mający już na swoim koncie 24 nagrody, jest jednym z flagowych modeli segmentu B, który przyczynił się do obecnego sukcesu gamy PEUGEOT. Atletyczna sylwetka i starannie dopracowany design nadają mu charakter samochodu wyższej klasy i doskonale wpisują się w strategię ustawicznego podwyższania statusu marki PEUGEOT.

Podobnie jak PEUGEOT 208, również PEUGEOT 2008 został zwycięzcą w drugiej rundzie konkursu w głosowaniu na najlepszy miejski SUV. Pokonał modele Renault Captur i Kia Sonet.

Prestiżowy i podkreślający swą przynależność do marki PEUGEOT 2008 wpisuje się w kody designu PEUGEOT, ale zachowuje własną, odrębną osobowość. Stabilna sylwetka charakteryzuje się mocną stylistyką, wyróżniającą ten model na tle innych.

Peugeot 208 (fot. pras.)

Women’s World Car of the Year

Women’s World Car of the Year to jedyny w swoim rodzaju międzynarodowy konkurs, który odzwierciedla kobiecy punkt widzenia w motoryzacji. W 2021 roku organizatorzy WWCOTY wprowadzili nową metodę głosowania, zgodnie z którą najpierw wybierane są trzy najlepsze samochody w danej klasie aut, spośród których w kolejnym etapie wyłaniani są zwycięzcy kategorii. W tegorocznym konkursie uwzględniono modele, które zadebiutowały między styczniem a grudniem 2020 roku. Tak jak w poprzednich edycjach, głosy były certyfikowane przez niezależny zespół audytorów Grant Thornton New Zealand.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button