INNEWODNY

MŚ w Londynie. Polska z trzema kwalifikacjami olimpijskimi w slalomie kajakowym

Mistrzostwa świata w slalomie kajakowym i kayak crossie

W czwartkowych zmaganiach podczas mistrzostw świata w slalomie kajakowym, które odbywają się w Londynie Polacy medalu nie zdobyli, ale… wywalczyli dużo więcej.

Dzięki dobremu występowi Grzegorza Hedwiga biało-czerwoni zapewnili sobie miejsce w zawodach olimpijskich w Paryżu!

W czwartek w Londynie w konkurencji C-1 startowało czworo Polaków. Na półfinałach swoje występy zakończyli Klaudia Zwolińska (23. miejsce) i Aleksandra Stach (26. miejsce) oraz Kacper Sztuba (22. miejsce). Z kolei Hedwig podczas pierwszego startu w czwartek zaprezentował się doskonale i w swoim biegu zajął drugie miejsce, dzięki czemu bez najmniejszych problemów awansował do finału.

– To był przejazd najwyższej jakości. Ten czas dałby medal w finale – komplementuje zawodnika Jakub Chojnowski, trener główny reprezentacji Polski.

Niestety Hedwig nie zdołał powtórzyć tak dobrego przejazdu w finale. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce, ale po jego starcie polska reprezentacja… szalała z radości, ponieważ taka lokata dała biało-czerwonym miejsce na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich, a to był jeden z celów naszej kadry na mistrzostwa świata w Londynie.

– Dziewiąte miejsce w zawodach, które umożliwiają start na igrzyskach, to znakomity wynik – dodaje Chojnowski. – Wiadomo, że Grzegorz nie ustrzegł się błędów, ale naprawdę ten rezultat trzeba docenić. Jesteśmy dumni i bardzo się cieszymy!

Kwalifikacja olimpijska należy do całej reprezentacji, więc sztab szkoleniowy wytypuje do Paryża zawodnika w najlepszej aktualnej formie. Niewykluczone, że Polacy w sobotę wywalczą kolejną przepustkę do najważniejszych zawodów czterolecia. W kategorii K-1 wystartują Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Mateusz Polaczyk. Wśród kobiet o awans do finału powalczy również Klaudia Zwolińska. – Po cichu liczymy też na kolejne kwalifikacje olimpijskie – nie chce zapeszać Chojnowski.

W Lee Valley w sobotę Klaudia Zwolińska awansowała do finału konkurencji K1. Dzięki temu wywalczyła dla Polski kwalifikację na igrzyska.

24-letnia kajakarka w piątek nie weszła do finału w C1.

Mateusz Polaczyk w półfinale znalazł się na 8. miejscu. Dwukrotny indywidualny wicemistrz świata także wywalczył dla naszego kraju kwalifikację do Paryża 2024.

Przypomnijmy, że wcześniej Polacy w rywalizacji drużynowej wywalczyli brązowy medal mistrzostw świata.

Zawody w kajakarstwie górskim potrwają do niedzieli.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button