MŚ 3×3 U23. Polskie koszykarki wicemistrzyniami świata

Lublin

Polskie koszykarki zdobyły srebrny medal Mistrzostw Świata 3×3 U23, które rozegrane zostały w Lublinie.

Polki przegrały w finale z Holandią po dogrywce 17:19. Pierwsze punkty zdobyły Holenderki, ale mecz miał bardzo wyrównany przebieg – rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Długo jednak nie mogliśmy dogonić przeciwniczek – dopiero w połowie meczu Polki wróciły na prowadzenie 9:8 za sprawą celnego rzutu Aleksandry Zięmborskiej. Później dołożyła trafienie również Julia Bazan i ponownie Zięmborska, dzięki czemu biało-czerwone wyszły na najwyższe prowadzenie w meczu 11:8.

Od tej pory to Polki miały inicjatywę, ale prowadzenie straciły 30 sekund przed końcem spotkania. Wydawało się, że Holenderki wygrają w regulaminowym czasie, ale w ostatnich sekundach na dogrywkę trafiła popularna Ziemba. Mimo kilku szans, Polki straciły dwa punkty w dogrywce i musiały zadowolić się srebrnym medalem.

Jest to jednak pierwszy medal żeńskiej koszykówki 3×3 na Mistrzostwach Świata!

Srebrny medal zdobyły Julia Bazan, Aleksandra Pszczolarska, Bożena Puter i Aleknsadra Zięmborska. Ta ostatnia została wybrana do najlepszej trójki turnieju. Sztab szkoleniowy wicemistrzyń Świata tworzą: Edyta Koryzna, Małgorzata Misiuk, Marcin Kochanowski i Michał Mikosiak.

MŚ 3×3 U23: Polki zagrają o złoto (przed meczem)

Reprezentantki Polski awansowały do finału Mistrzostw Świata 3×3 U23 w Lublinie. Zmierzą się w nim z Holandią.

Polki w półfinale zmierzyły się z Chinkami i było to kolejne bardzo trudne i emocjonujące spotkanie. Biało-czerwone wyszły na czteropunktowe prowadzenie 6:2, ale Chiny nie chciały oddać spotkania tak szybko. Dlatego nie dość, że odrobiły straty, to jeszcze wyszły na prowadzenie 8:6.

Na niespełna trzy minuty przed końcem powiększyły je do trzech oczek (11:8). Polki wychodziły jednak nie z takich tarapatów. Ciężar meczu na swoje barki wzięła Aleksandra Zięmborska i nasz zespół doprowadził do wyrównania, a potem dogrywki. Wojnę nerwów wygrały Polki 17:15 i zagrają w finale o 19:10 z Holandią.