LOTNICZE NEWSYRÓŻNOŚCI

Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata. Wojciech Bógdał ruszył do Egiptu

Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata

Dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Świata Wojciech Bógdał ruszył do Egiptu na Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata.

Polak będzie bronił zdobytego przed trzema laty tytułu Slalomowego Mistrza Świata.

Wojciech Bógdał to 24-letni pilot, najmłodszy członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej, a jednocześnie najbardziej utytułowany polski zawodnik w historii tego sportu. Na jego koncie są między innymi dwa tytuły Mistrza Świata (w konkurencjach slalomowych i klasycznych), dwa złote medale Mistrzostw Europy oraz złoty medal Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games 2017.

– Za mną wiele godzin treningów, a przede mną  jeszcze wiele przelotów na zawodach. Konkurencja jest silna, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję powtórzyć sukces z Legnicy. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Tajlandii kibice bardzo mnie wspierali. Tym razem również trzymajcie kciuki – mówi Wojciech Bógdał, najbardziej utytułowany polski motoparalotniarz.

Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata to największe tego typu zawody pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI – Fédération Aéronautique Internationale). Kolejna edycja imprezy rozpocznie się już 29 października w egipskim mieście Fayoum nad jeziorem Qaroun, a wezmą w niej udział najlepsi zawodnicy z 22 państw. Organizatorzy wybrali to miejsce ze względu na stabilną pogodę, która jest ważna dla bezpieczeństwa, a także precyzji z jaką piloci pokonują wyścigowe trasy.

Poprzednie zawody zostały rozegrane trzy lata temu w Legnicy, gdzie Wojciech Bógdał stanął na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji indywidualnej, a polska Kadra Narodowa zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji narodowej. Pod względem medali zdobytych przez polskich zawodników, były to najbardziej owocne zawody w historii.

Zapowiada się emocjonująca rywalizacja na najwyższym światowym poziomie. Czy Wojciech Bógdał obroni mistrzowski tytuł?
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button