PIŁKA RĘCZNA

Mistrzowie Polski Vive Kielce sadzili krzewy

Akcja sadzenia krzewów

Zawodnicy drużyny Vive Kielce wzięli udział w kolejnej akcji ekologicznej.

Krzysztof Lijewski, Haukur Thrastarson i Uladzislau Kulesh wraz z zawodnikami zespołu młodzików trenera Tomasza Litwina sadzili krzewy w Parku Górki Czarnowskie.

Akcja sadzenia krzewów odbyła się we współpracy z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych. W czwartek, w południe, zawodnicy pierwszej drużyny Łomża Vive Kielce oraz zespołu młodzików trenera Tomasza Litwina zasadzili 200 irg – liściastych krzewów charakterystycznych dla miejskiego krajobrazu. Cała procedura wspomagana była przez pracowników RPZiUK, którzy cierpliwie instruowali świeżych ogrodników, co robić.

Mistrzowie Polski sadzili krzewy (fot. Patryk Ptak/Vive Kielce)

– Nie miałem do tej pory przyjemności sadzenia roślin, ale muszę przyznać, że sprawiło mi to wiele frajdy! – powiedział Krzysztof Lijewski – Inicjatywa jest bardzo fajna, bo emisja dwutlenku węgla do atmosfery jest duża nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Musimy wziąć za to odpowiedzialność, bo to my – ludzie – zanieczyściliśmy planetę, więc my musimy zrobić wszystko, by ją oczyścić. Powinniśmy myśleć nie tylko o nas, ale o naszych dzieciach, wnukach, prawnukach. Proces będzie długi, ale nie możemy przecież biernie patrzeć na to, jak przyroda na naszych oczach umiera.

Z wyniku akcji zadowolony był rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, Marcin Batóg.

– Nie spodziewaliśmy się takiego zamieszania, bo myśleliśmy, że zawodnicy będą bardziej spięci, a oni od razu zabrali się do pracy i chwycili za rośliny! Nie trzeba ich było dwa razy namawiać – mówił rzecznik RPZiUK – Zakładaliśmy rabatę z krzewów, rękami zawodników Łomża Vive Kielce i zespołu młodzieżowego posadzonych zostało około 200 krzewów.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button