INNEWODNY

Mistrzostwa świata U23 w wioślarstwie. Polacy z czterema medalami

Bułgaria

W niedzielę zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Płowdiw (Bułgaria).

Fantastycznie spisali się reprezentanci Polski, którzy wywalczyli cztery medale: dwa złote i dwa srebrne!

Martyna Jankowska, Weronika Ludwiczak, Anna Potrzuska i Barbara Jęchorek (BW4-) zostały młodzieżowymi mistrzyniami świata. Nasza czwórka bez sterniczki wygrała z czasem 06:33.99. Srebro dla Chilijek (06:34.39), a brąz dla Australijek (06:35.80).

Piotr Płomiński w fantastycznym stylu wygrał finał A (06:54.79) i także sięgnął po złoty medal. Drugi był Irlandczyk Andrew Sheehan (06:55.51), a trzeci Bułgar Emil Nejkow (06:55.60).

Jakub Woźniak i Konrad Domański (BM2x) wywalczyli srebrny medal! Nasza dwójka podwójna mężczyzn zajęła drugie miejsce (06:13.70). Lepsi byli tylko Irlandczycy (06:10.51). Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy (06:15.84).

Srebro zdobyły też Wiktoria Kalinowska i Jessika Sobocińska (LW2x). Polska dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet (06:52.72) stoczyła walkę z Greczynkami, które były lepsze o dwie sekundy (06:50.13). Trzecie Włoszki straciły do naszej osady już 10 sekund (07:02.91).

Patryk Wojtalak, Szymon Tomiak, Tomasz Lewicki i Oskar Streich (BM4-) pewnie wygrali finał B (05:53.56) i zakończyli MMŚ na siódmym miejscu.

Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Bartosz Bartkowski i Cezary Litka (BM4x) zostali wycofani z finału B z powodu niedyspozycji jednego z zawodników.