SPORTY WALKI

Mistrzostwa Świata MMA 2023. Polska reprezentacja z trzema medalami

Albania

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbyła się w Albanii w dniach od 20 do 25 listopada.

W trakcie turnieju w hali Tirana Olympic Park rywalizowało blisko 400 reprezentantów z 49 krajów.

W kadrze Polski wystąpili zarówno sportowcy walczący w kategoriach seniorskich jak i w juniorach. Dziewięcioosobowy skład reprezentacji został wyłoniony przez Stowarzyszenie MMA Polska. Ostatecznie Polacy stoczyli w turnieju 13 pojedynków i wywalczyli trzy medale.

  • Daria Brzozowska zdobyła tytuł wicemistrzyni świata w wadze koguciej juniorów
  • Łukasz Makowski został wicemistrzem świata juniorów w wadze półciężkiej
  • Weronika Cisło zakończyła turniej z brązowym medalem seniorskiej kategorii muszej

Dla zwycięskiej trójki był to pierwszy występ w kadrze Polski i pierwszy start w turnieju przygotowanym przez International Mixed Martial Arts Federation, najważniejszą międzynarodową organizację zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

MŚ MMA. Weronika Cisło, Łukasz Makowski i Daria Brzozowska (fot. org.)

W klasyfikacji medalowej polska reprezentacja zakończyła Mistrzostw Świata IMMAF 2023 na miejscu dziesiątym wśród juniorów i osiemnastym wśród seniorów. Zawodnicy rywalizowali pod wodzę trenerów i selekcjonerów kadry: Szymona Bońkowskiego z klubu Arrachion Olsztyn i Krzysztofa Brzozowskiego z klubu ASW Black Panther Bydgoszcz. Do tej pory reprezentacja Polski, która jest powoływana od roku 2019, zdobyła 29 medali imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation.

MŚ MMA. Kadra Polski (fot. org.)

Dwa srebra Polaków na Mistrzostwach Świata MMA 2023

W piątym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023 do finałowych rywalizacji przystąpiła dwójka polskich reprezentantów wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W piątym dniu turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięła udział dwójka reprezentantów walczących w kategoriach juniorów. Daria Brzozowska i Łukasz Makowski stanęli do finałowych rywalizacji w swoich kategoriach wagowych, ale ostatecznie zarówno Daria, jak i Łukasz, musieli uznać wyższość przeciwników. Dwójka Polaków zakończyła turniejowe zmagania ze srebrnymi medalami.

Oficjalne wyniki piątego dnia zmagań:

  • Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Ines Boulabarj (Belgia) pokonała Darię Brzozowską jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-26)
  • Waga półciężka 93 kg (205 lbs) – Ivan Poremchuk (Ukraina) pokonał Łukasza Makowskiego jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
MŚ MMA. Kadra Polski (fot. org.)

Pierwszy medal

W czwartym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023 do rywalizacji przystąpiła trójka reprezentantów Polski wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska. Dwójka z nich weszła do finałów, a jedna zawodniczka zdobyła brązowy medal.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W czwartym dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięła udział trójka reprezentantów. Weronika Cisło, rywalizująca wśród seniorów, stoczyła bardzo wyrównany pojedynek w półfinale swojej kategorii, ale przegrała go niejednogłośną decyzją sędziów. Ostatecznie więc Weronika zakończyła zawody z brązowym medalem Mistrzostw Świata MMA 2023. Daria Brzozowska i Łukasz Makowski, którzy walczą w kategoriach juniorskich, w świetnym stylu pokonali swoich przeciwników, kończąc starcia już w pierwszej rundzie i weszli do finałów! W kolejnych konfrontacjach staną do rywalizacji o złote medale.

Oficjalne wyniki czwartego dnia zmagań:

  • Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Lauren Reay (Anglia) pokonała Weronikę Cisło niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 27-30)
  • Waga półciężka 93 kg (205 lbs) – Łukasz Makowski pokonał Georgia Petrova (Bułgaria) przez TKO, 1:25, runda 1
  • Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Daria Brzozowska pokonała Manizhę Samadovą (Tadżykistan) przez poddanie, runda 1

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbyła się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Kadra Polski MMA (fot. org.)

Kadra Polski MMA na Mistrzostwa Świata 2023

Seniorzy:

Mateusz Mitko, waga półśrednia 77,1 kg (170 lbs)

Paulina Konik, waga słomkowa 52,2 kg (115 lb)

Weronika Cisło, waga musza 56,7 kg (125 lb)

Patryk Wolski, waga średnia 83,9 kg (185 lb)

Daniel Malinowski, waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs)

Krystian Kowalczyk, waga kogucia 61,2 kg (135 lb)

Juniorzy:

Oskar Stachura, waga lekka 70,3 kg (155 lb)

Daria Brzozowska, waga kogucia 61,2 kg (135 lb)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button