PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. Poznaliśmy logotyp i harmonogram meczów

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019

FIFA zaprezentowała oficjalne logo Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

Poznaliśmy także harmonogram meczów.

W Łodzi i Gdyni zostanie rozegranych 10 spotkań. 24 drużyny z całego świata będą grały w dniach 23 maja – 15 czerwca w sześciu polskich miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach.

52 mecze na 6 stadionach

Mecz otwarcia i zakończenia zobaczymy w Łodzi. W Gdyni odbędzie się spotkanie o brązowy medal.

Szczegółowy harmonogram meczów Mistrzostw Świata FIFA U-20

Przedstawiciele FIFA i Lokalnego Komitetu Organizacyjnego (LOC) zaprezentowali logo, które towarzyszyć będzie przyszłorocznej imprezie. Podobnie, jak w przypadku innych wydarzeń tej rangi, widnieje na nim symbol charakterystyczny dla danego regionu. W przypadku Polski zdecydowano, że będzie to krokus – kwiat rozkwitający na wiosnę. Podobnie do niego na boisku rozkwitać mają młodzi piłkarze. Tak było już w przeszłości.
W logotypie mistrzostw można znaleźć nawiązanie m.in. do polskich barw narodowych, czy też pasma górskiego Karpat.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 wykreowały w przeszłości tak wielkie gwiazdy jak Diego Maradona, Lionel Messi, Robert Prosinecki, Zvonimir Boban, Adriano czy Paul Pogba.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 – logotyp (fot. FIFA)

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to trzecie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA. Dotychczas prawo gry na polskich stadionach zapewniło sobie już 16 reprezentacji. To sześć przedstawicieli Europy: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; cztery zespoły z Azji: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar, cztery ze strefy CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras, a także dwie drużyny z Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti. Późniejsze turnieje kwalifikacyjne wyłonią jeszcze po 4 uczestników z Afryki oraz Ameryki Południowej.

Młodzieżowe mistrzostwa świata odbywają się co dwa lata od 1977 roku. Polska będzie dopiero piątym europejskim gospodarzem tego czempionatu.

W turnieju tym, stanowiącym trzecie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA, wystąpią 24 zespoły z całego świata. Poza Polską, która występuje w roli gospodarza, na turniej zakwalifikowały się jeszcze następujące zespoły: Japonia, Korea Południowa, Katar, Arabia Saudyjska (AFC); Honduras, Meksyk, Panama, USA (Concacaf); Nowa Zelandia, Tahiti (OFC); Francja, Włochy, Norwegia, Portugalia i Ukraina (UEFA).

Późniejsze turnieje kwalifikacyjne wyłonią po czterech uczestników z Afryki (CAF) i Ameryki Południowej (CONMEBOL). Komplet uczestników poznamy przed losowaniem, które odbędzie się 24 lutego w Gdynia Arenie.
(własne,UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button