SPORTY WALKI

Polska gospodarzem Mistrzostw Świata w Karate Kontaktowym w 2021 roku

Mistrzostwa Świata w Karate Kontaktowym

Remigiusz Karpiński, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai razem z Isa Kobayashim, wiceprezydentem Światowej Organizacji Karate ogłosili kto zorganizuje Mistrzostwa Świata w Karate Kontaktowym w 2021 roku.

Turniej zostanie zorganizowany po raz pierwszy w Polsce.

„Polacy wielokrotnie udowodnili, że potrafią zorganizować zawody karate na najwyższym poziomie, przygotowując kilkukrotnie Mistrzostwa Europy oraz inne zawody rangi europejskiej, takie jak KokoroCup. Karate kontaktowe jest w Polsce bardzo popularne, a polscy zawodnicy należą do światowej czołówki. Zatem przyznanie Polsce organizacji Mistrzostw Świata to naturalna kolej rzeczy” – stwierdził Isa Kobayashi, wiceprezydent World Karate Organization.

„Czujemy się wyróżnieni przyznaniem Polsce organizacji tak prestiżowych zawodów. Mamy duże doświadczenie w organizacji podobnych przedsięwzięć. Gościliśmy już kilkakrotnie zawody rangi Mistrzostw Europy i za każdym razem nasi goście podkreślali, że były przygotowane profesjonalnie na najwyższym poziomie. Jesteśmy przygotowani na organizację Mistrzostw Świata 2021” – podkreśla Remigiusz Karpiński, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai

Isa Kobayashi przyleciał do Warszawy nie tylko z okazji powierzenia naszemu krajowi organizacji mistrzostw. Będzie on również gościem honorowym jedenastego turnieju KokoroCup, organizowanego przez Bielański Klub Kyokushin Karate (BKKK). Z okazji stulecia niepodległości i setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami tegoroczne zawody będą miały formułę meczu Polska vs. Japonia. Na matach Hali Sportowej przy ul. Staffa 3/5 w najbliższy weekend, w sobotę 15 grudnia, zmierzy się dziesięciu najlepszych zawodników obydwu krajów.

„Cykl zawodów KokoroCup powstał z marzeń, aby naszym zawodnikom stworzyć możliwość konkurowania z najlepszymi na świecie. Początki były trudne. Niełatwo było ściągnąć do Warszawy naszych najlepszych rywali. Dziś KokoroCup jest w światowym karate turniejem dobrze rozpoznawalnym, cieszy się dużym uznaniem i przyciąga zawodników światowej klasy. W naszym klubie wiele wysiłku wkładamy także w pracę wychowawczą. Nie przez przypadek nasze zawody organizowane są przez wolontariuszy, w tym młodzież trenującą w warszawskich klubach” – mówi Mariusz Mazur, prezes BKKK, organizator turnieju. Prezes Mazur podkreśla, że KokoroCup to nie tylko widowiskowe walki. To również kultywowanie wartości, jakie trening karate ze sobą niesie. Jego zdaniem adepci tej sztuki walki znacznie częściej niż z kolegą na macie walczą z własnymi słabościami. Uczą się też wytrwałości, kształtują szlachetny charakter i poczucie własnej wartości.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button