ZIMOWE

Piotr Suchenia wygrał Antarctic Ice Marathon! Historyczny sukces Polaka

Antarctic Ice Marathon

13 grudnia Piotr Suchenia zwyciężył w ekstremalnym maratonie Antarctic Ice Maraton, a tym samym wygrał na obu biegunach – północnym i południowym.

Antarctic Ice Marathon jest najzimniejszym na świecie oraz najbardziej wysuniętym maratonem na południe. Start i meta zlokalizowane są w pobliżu bazy Union Glacier Camp. Piotr Suchenia ponad 42 km przez Antarktydę pokonał w 3 godziny 49 minut i 18 sekund. Mimo bardzo niskiej temperatury -20 i intensywnego opadu śniegu gdynianin szybko objął prowadzenie i zaczął kontrolować przebieg rywalizacji. Na metę wbiegł jako pierwszy niemal o 30 minut wyprzedzając drugiego w klasyfikacji Isaaca Thyera z Australii. Trzeci był Alexander Rudiger z Austrii.

Piotr Suchenia w ubiegłym roku wygrał maraton na biegunie północnym. Wygrywając maraton na Antarktydzie został pierwszym biegaczem w historii naszego kraju, który zwyciężył zarówno na biegunie północnym, jak i południowym.

Dwa razy, w 2016 roku i w czerwcu br., triumfował też w zawodach Spitsbergen Marathon. W październiku natomiast gdynianin zajął drugie miejsce w The Polar Circle Marathon.

Piotr Suchenia to maratończyk, biegacz, triathlonista i pracownik Gdyńskiego Centrum Sportu. Ma na swoim koncie już wiele sukcesów. W 2017 roku zwyciężył w maratonie na biegunie północnym – North Pole Marathon. Wygrał też Spitsbergen Marathon. Udało mu się to dwukrotnie – w 2016 roku oraz w czerwcu br. Gdynianin biega od 2002 roku. W sumie ukończył 32 maratony.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button