HOKEJREPREZENTACJA

Mistrzostwa Świata Dywizji IB. Polscy hokeiści awansowali na zaplecze Elity

Ice Hockey World Championship Division I Group B

Biało-czerwoni pokonali Japonię 2:0 i awansowali na zaplecze Elity.

W decydującym boju znakomicie spisał się bramkarz John Murray, który bronił jak natchniony. Na Stadionie Zimowym w Tychach reprezentacja Polski wygrała wszystkie cztery mecze 2022 IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB.

W ostatnim meczu 2022 IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB Ukraina pokonała Estonię 8:0.

W pierwszej tercji trwała zacięta walka. Japończycy próbowali wykorzystać grę w przewadze, kiedy na ławce kar siedzieli Kamil Wałęga oraz następnie Alan Łyszczarczyk. Rywale strzelali na bramkę, ale John Murray, który w tym turnieju był w rewelacyjnej formie, znowu imponował.

Kluczowa dobitka

Drugą tercję Polacy rozpoczęli bardzo dynamicznie. Pod bramką Japończyków aktywny był pierwszy atak: Komorski – Chmielewski – Łyszczarczyk. Dla Arona Chmielewskiego był to pierwszy mecz w turnieju. Napastnik przyjechał do Tychów z Czech, gdzie ze swoją drużyną klubową HC Ocelari Trinec po raz trzeci zdobył mistrzostwo. W 26. minucie gola strzelił Arkadiusz Kostek. Najpierw z dystansu uderzył Mateusz Bryk, bramkarz Yuta Narisawa obronił strzał, a Kostek dobił z bliska.

W trzeciej tercji gola strzelił Alan Łyszczarczyk i reprezentacja Polski wygrała czwarty mecz w turnieju. Wcześniej we wtorek na inaugurację Polacy pokonali Estonię 3:0, w czwartek po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu zwyciężyli z Ukrainą 3:2 po serii rzutów karnych, a w piątek nie dali szans Serbii – mecz zakończył się wynikiem 10:2.

Biało-czerwoni awansowali na zaplecze Elity, czyli do Dywizji IA. Na tym poziomie rozgrywkowym Polska grała ostatnio w 2018 roku. W 2019 biało-czerwoni w Dywizji IB zajęli 2. miejsce, a w 2020 i 2021 roku Mistrzostwa Świata nie odbyły się ze względu na pandemię.

POLSKA – JAPONIA 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Kostek 26, Łyszczarczyk 59

POLSKA: Murray – Wajda, Kruczek; Komorski, Chmielewski, Łyszczarczyk – Górny, Kostek; Zygmunt, Starzyński, Michalski – Ciura, Bryk; Paś, Dziubiński, Wałęga – Jaśkiewicz, Bukowski, Gościński, Jeziorski. Trener: Kalaber.

JAPONIA: Narisawa – Halliday, Denis; Hitosato, Nakajima, Hirano – Minoshima, Ishida; K. Otsu, Nakayashiki, Osawa – Y. Toko, Kimura; Miura, Furuhashi, K. Suzuki – Kon, Y. Otsu; M. Suzuki, Irikura, Sato. Trener: Carriere.

Ukraina zajęła 3. miejsce w MŚ. Turniej rozgrywany na Stadionie Zimowym w Tychach wygrała Polska przed Japonią. Czwartą pozycję zajęła Estonia, a piątą Serbia.

Hokejowa reprezentacja Polski (fot. PZHL)

Wyniki i Terminarz Turnieju Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

Wtorek, 26 kwietnia

Serbia – Japonia 0:8

Polska – Estonia 3:0

Środa, 27 kwietnia

Ukraina – Serbia 7:0

Czwartek, 28 kwietnia

Japonia – Estonia 7:5

Ukraina – Polska 2:3 w karnych

Piątek, 29 kwietnia

Serbia – Polska 2:10

Sobota, 30 kwietnia

Japonia – Ukraina 8:2

Estonia – Serbia 4:2

Niedziela, 1 maja

Polska – Japonia 2:0

Estonia – Ukraina 0:8

Kolejna porażka Kadry U-18 i spadek do niższej dywizji

We włoskim Asiago reprezentacja Polski rozegrała piąty i ostatni mecz w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IB. Drużyna przegrała ze Słowenią i spadła do niższej dywizji.

Słowenia U18 – Polska U18 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Bramka dla reprezentacji Polski: Dominik Kolat 24

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button