POLSKA

Agata Kornhauser-Duda. Tulipan nazwany imieniem pierwszej damy

Ceremonia chrztu z... podlaniem tulipana szampanem

W Chrzypsku Wielkim (woj. wielkopolskie) prezydent Andrzej Duda z małżonką wzięli udział w XII Międzynarodowych Targach Tulipanów.

W Święto Tulipana imieniem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy nazwano nową odmianę tego kwiatu.

Agata Kornhauser–Duda i prezydent Andrzej Duda (fot. KPRP)

Małżonka prezydenta podkreśliła, że jest bardzo wzruszona ceremonią.

– Bardzo serdecznie dziękuję za to niezwykłe wyróżnienie; jest to wielki honor dla mnie i zaszczyt, że mogę dołączyć do grona moich poprzedników i poprzedniczek, którzy są patronami swoich odmian tulipanów – a są to poprzednie prezydentowe, byli prezydenci, politycy, sportowcy, naukowcy, czy artyści – powiedziała.

W ramach ceremonii chrztu odbyło się symboliczne podlanie tulipana szampanem oraz podpisanie certyfikatu poświadczającego nadanie imienia tulipanowi. W wydarzeniu wziął udział m.in. przedstawiciel holenderskiej ambasady.

– Kwiat jest przepiękny, jest niezwykły – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. – To jest odmiana tulipana papuziego strzępiastego; ma niezwykły kolor, bo jest to mieszanka fuksji z czerwienią – podkreśliła.

Andrzej Duda stwierdził, że w ogrodach Pałacu Prezydenckiego powstanie grządka z tulipanami. – Mam nadzieję, że będziemy mogli wyhodować go u nas w domu. W pałacu prezydenckim na pewno zrobimy grządkę z tymi tulipanami. Na pewno będzie przy nas – powiedział prezydent.

Tulipan „Agata” (fot. KPRP)

Wcześniejsze nazwy odmian kwiatów to m.in. „Anna Komorowska”, „Maria Kaczyńska” i „Jolanta Kwaśniewska”, „Lech Kaczyński”, „Leszek Miller”, „Jerzy Buzek”, „Aleksander Kwaśniewski” czy „Lech Wałęsa”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button