BIEGIINNEZIMOWE

Mistrzostwa Polski 2020 w narciarstwie alpejskim i biegach narciarskich. Wyniki

Chyla i Habdas mistrzami Polski w slalomie gigancie

Na stoku Palenica w Szczawnicy trwa rywalizacja w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim.

30 stycznia złote medale w slalomie gigancie wywalczyli Maja Chyla oraz Piotr Habdas.

Ponad 100 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie pierwszego dnia Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Szczawnicy. Tego dnia na stoku Palenica narciarze alpejscy rywalizowali w slalomie gigancie. Zmagania międzynarodowe wygrała Polka Maja Chyla oraz Czech Adam Klima.

19-letnia Chyla triumfowała również w krajowym czempionacie. Dla reprezentantki Klubu Sportowego Yeti jest to pierwszy w karierze złoty medal w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Wicemistrzynią Polski została Daria Krajewska z zakopiańskiego AZS-u. Brąz zdobyła Anna Malczewska-Skarbek, która reprezentuje barwy klubu Mitanski Zakopane.

Tytuł mistrza Polski w slalomie gigancie obronił Piotr Habdas z klubu KS AZS AWF Katowice.

Srebrno wywalczył jego klubowy kolega – Paweł Pyjas. Natomiast trzecie miejsce w tej konkurencji zajął Szymon Bębenek z klubu AZS Zakopane.

Czapska i Habdas ze złotymi medalami w slalomie

Zuzanna Czapska i Piotr Habdas wywalczyli złote medale w Mistrzostwach Polski Seniorów w slalomie, które 31 stycznia rozegrane zostały na stoku Palenica w Szczawnicy.

Złote medale w sztafetach rozdane

31 stycznia 2020 roku na zmodernizowanych trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozpoczęto rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Złote medale w sztafecie wywalczyły reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, natomiast wśród mężczyzn triumfowali zawodnicy KS AZS AWF Katowice.