WODNY

Mistrzostwa Europy w klasie 49er i 470 rozpoczęte. Polki tuż za podium

Francja

We Francji rozpoczęły się zmagania na mistrzostwach Europy.

Polscy żeglarze w klasie 49er i 49erFX ścigają się w Grande Motte, zaś zawodnicy z 470 w Cannes.

Bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki w klasie 49erFX. Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak Melzacka Jankowiak POL 49er FX są 4., a na swoim koncie mają 12., 1. i 8. miejsce. Gabriela Czapska i Hania Rajchert CzapskaRajchert.49FX.Sailing plasują się na 13. miejscu, a pierwszy dzień zakończyły dobrym wyścigiem, w którym były 6.

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki Buksak & Wierzbicki 49er Sailing są najwyżej wśród biało-czerwonych. Polacy zajmują 9. pozycję, a same regaty zaczęli z wysokiego „c” kończąc wyścigi na 4. i 2. pozycji. W trzecim starcie żeglowali nieco gorzej i przypłynęli na metę na 17. lokacie.

Mikołaj Staniul w załodze z Jakubem Sztorchem Staniul/Sztorch 49er Boys są na 14. miejscu, a Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki 49er Team PP – Przybytek & Piasecki meldują się na miejscu 18. Obie załogi wygrały po jednym wyścigu, a pozostałe ukończyli poza pierwszą dziesiątką.

Miejsca pozostałych Polaków:

34 – Tytus Butowski i Borys Podumis 49er Team Butowski/Podumis

48 – Adam Głogowski i Maciej Krusiec Nauticus 49er Sailing Team

63 – Patryk Kosmalski i Tomek Lewandowski KosmalskiLewandowski

W klasie 470 Agnieszka Pawłowska i Bartek Szlija mogą mieć powody do zadowolenia. Ambasadorzy PGE Sailing Team meldują się na 16. miejscu, a w dzisiejszych wyścigach zanotowali 3., 9. i 20. pozycję! Zofia Korsak i Mikołaj Bazyli Korsak Bazyli są 29. Polacy drugi wyścig ukończyli na 3. miejscu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button