HOKEJ

Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie w Gnieźnie przed nami

Eurohockey Championship II w Gnieźnie

15 sierpnia rozpoczną się Mistrzostwa Europy gr. B – Eurohockey Championship II w Gnieźnie.

Z tej okazji w pierwszej stolicy Polski odbyła się konferencja prasowa.

Spotkanie to rozpoczęło się od podpisania porozumienia pomiędzy organizatorami Mistrzostw – Polskim Związkiem Hokeja na Trawie a Miastem Gniezno. Na stosownych dokumentach swoje podpisy złożyli wiceprezydent Gniezna Michał Powałowski oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Rafał Grotowski.

Następnie dziennikarze poznali nowego kapitana reprezentacji Polski. Drużyna i selekcjoner Dariusz Rachwalski zdecydowali, że będzie nim Jacek Kurowski. – Dla mnie to wielki zaszczyt. Nie ulega wątpliwości, że ciąży na mnie wielka odpowiedzialność, ale nie obawiam się tej roli – mówił nowy kapitan reprezentacji Polski.

Podczas spotkania organizatorzy przedstawili podział na grupy oraz zaprezentowali harmonogram turnieju. Przypomnijmy, że w grupie „A” zagrają gospodarze, Irlandczycy, Włosi oraz Chorwaci, z kolei w grupie „B” o półfinał będą walczyć Austriacy, Szkoci, Szwajcarzy i Ukraińcy.

Ponadto przy boisku, na którym będą rozgrywane spotkania został uruchomiony okolicznościowy zegar. Odlicza on dni, minuty i sekundy do pierwszego gwiazdka turnieju. EuroHockey Championship II w Gnieźnie rozpocznie się w niedzielę (15 sierpnia) o godz. 13:15 – na inaugurację Austria zagra ze Szwajcarią. Mecz otwarcia rozpocznie się o godz. 20:00 – Polska zmierzy się z Irlandią.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button