POZNAŃ

Poznań. W Nowym Zoo trwa budowa przedszkola dla zwierząt

Stary budynek motylarni rozebrano

W miejscu starej motylarni w Nowym Zoo powstaje przedszkole dla zwierząt.

W nowym budynku opiekę znajdą młode zwierzęta znajdujące się w szczególnych sytuacjach – np. odrzucone przez matkę.

Poznań. W Nowym Zoo trwa budowa przedszkola dla zwierząt (fot. UMP)

– Stary budynek motylarni został rozebrany. Na jego miejscu powstały już płyta fundamentowa nowego obiektu, instalacja podposadzkowa oraz ściany przedszkola. Trwa budowa dachu – mówi Magdalena Ras, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Powstające przedszkole ma stworzyć bezpieczne warunki do karmienia, przeprowadzania zabiegów weterynaryjnych, rekonwalescencji i rehabilitacji młodych podopiecznych. W nowym budynku powstaną boksy, dzięki którym ssaki drapieżne, zwierzęta kopytne i ptaki będą od siebie oddzielone, a także ambulatorium i specjalne pomieszczenie do karmienia.

Poznań. W Nowym Zoo trwa budowa przedszkola dla zwierząt (fot. UMP)

Odwiedzający ogród będą mogli podglądać przez szybę działania, mające na celu ratowanie i odchowanie nowo narodzonych mieszkańców zoo. Nowy obiekt będzie miał również pomieszczenie socjalne dla pracowników, zaplecze higieniczno-sanitarne oraz magazyn.

W ramach zaplanowanych prac wykonawca wybuduje również chodnik i drogi wewnętrzne ułatwiające dostęp do przedszkola, ogrodzone wybiegi dla zwierząt i nowe zbiorniki bezodpływowe oraz wyremontuje przyłącze wodociągowe i elektroenergetyczne.
(UMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button