HOKEJZIMOWE

Finał Pucharu Polski 2025. GKS Jastrzębie z trofeum

Hokejowy Puchar Polski

We wtorek, 30 grudnia odbył się wielki finał Pucharu Polski.

JKH GKS Jastrzębie pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:1, strzelając wszystkie cztery gole w trzeciej tercji! Klub z Jastrzębia-Zdroju po raz piąty sięgnął po prestiżowe trofeum.

W drodze do finału Zagłębie wygrało po kapitalnym meczu z GKS Katowice 4:2, a drużyna spod czeskiej granicy poradziła sobie z Unią Oświęcim 2:1. Większość ekspertów w decydującym starciu stawiało na lidera Hokej Ligi, czyli sosnowiczan, którzy po raz pierwszy w historii zagrali w finale PP.

Puchar Polski w hokeju. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – GKS JASTRZĘBIE (fot. PZHL)

W pierwszej tercji komplet widzów w hali w Krynicy-Zdroju oglądał sporo ciekawych sytuacji. W 5. min jeden z liderów JKH Riku Sihvonen uderzył krążkiem w słupek. W 17 min. Zagłębie objęło prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym Aron Chmielewski z bliska wpakował krążek do siatki. Pod koniec pierwszej tercji doszło do bójki, w której brali udział wszyscy zawodnicy, będący na tafli, poza bramkarzami!

W drugiej odsłonie wciąż trwała zacięta walka na tafli. Świetnie sytuacje mieli, m.in. Sebastian Brynkus i Matthew Sozanski po stronie Zagłębia oraz Sihvonen i Daniels Berzins z JKH. Trzecia tercja rozpoczęło się znakomicie dla drużyny spod czeskiej granicy, bo już w 12 sekundzie tej odsłony gry wyborowy strzelec Fredrik Forsberg huknął pod poprzeczkę i zrobiło się 1:1. Wcześniej napastnik otrzymał idealne podanie od Sihvonena. W 52. min Forsberg wyłożył krążek Berzinsowi, który wyprowadził swój zespół na 2:1. Sosnowiczanie także skierowali krążek do bramki, ale sędziowie nie uznali gola. Podopieczni Rafała Bernackiego wciąż grali szybko i dynamicznie oraz zdobyli kolejne dwie bramki.

– Sukces rodzi się w bólach. Wielkie uznanie dla naszych zawodników – mówił po spotkaniu trener JKH Rafał Bernacki. Jastrzębianie już po raz piąty wywalczyli trofeum, wcześniej sięgnęli po Puchar Polski w 2012, 2018, 2019 i 2021 roku.

Trofeum zwycięzcom wręczyli prezes PZHL Krzysztof Woźniak, prezydent Jastrzębia-Zdroju Michał Urgoł oraz prezes JKH Kazimierz Szynal. Z kolei nagrody MVP wręczyli Forsbergowi z JKH oraz Joni Piipponenowi z Zagłębia oraz wiceminister sportu i turystyki Ireneusz Raś.

Puchar Polski w hokeju. GKS JASTRZĘBIE (fot. PZHL)

Wyniki Turnieju Finałowego Pucharu Polski w Krynicy-Zdroju

Finał

Wtorek, 30 grudnia

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – GKS JASTRZĘBIE 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)

Chmielewski (16:48) – Forsberg (40:12), Berzins (51:05), Berzins (58:22), Sihvonen (59:04)

Pierwszy Półfinał

Niedziela, 28 grudnia

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – GKS KATOWICE 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Drugi Półfinał

Poniedziałek, 29 grudnia

GKS JASTRZĘBIE – UNIA OŚWIĘCIM 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button