INNE

Międzynarodowy Turniej Padla. Igrzyska Europejskie 2023 gościem specjalnym

Sportowe wieści

W warszawskim centrum handlowym Arkadia od 14 do 19 listopada trwa wyjątkowe święto padla.

Podczas międzynarodowego turnieju z udziałem reprezentacji Polski, Niemiec, Czech i Węgier odbyła się również konferencja prasowa, w której uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023.

Padel to najszybciej rozwijający się sport na świecie. Tę stosunkowo nową dyscyplinę przybliżyło kibicom pięciodniowe wydarzenie w centrum handlowym – Padel4All. Każdy mógł wziąć udział w treningach na profesjonalnym korcie, podziwiać mecze pokazowe oraz międzynarodowy turniej padla z udziałem reprezentacji czterech krajów.

Na imprezie obecni byli również przedstawiciele Igrzysk Europejskich 2023. W piątek, 18 listopada, o przygotowaniach do największej przyszłorocznej imprezy sportowej opowiedzieli: prezes Komitetu Organizacyjnego – Marcin Nowak, prezes Polskiej Federacji Padla – Marcin Potrzebowski oraz dyrektor Departamentu Igrzysk Europejskich 2023 w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Mariusz Zagórski.

Trwające niemal tydzień wydarzenie sportowe stanowi doskonały przedsmak emocji, jakie czekają nas na przyszłorocznych Igrzyskach Europejskich. Rozegrany zostanie wówczas pięciodniowy turniej padla, w którym weźmie udział 128 zawodników z całej Europy. Półfinały oraz mecze finałowe (w niedzielę 25 czerwca) rozegrane zostaną w wyjątkowych okolicznościach. Miłośnicy sportu obserwować będą potyczki najlepszych padlistów wśród historycznej zabudowy na Rynku Głównym w Krakowie.

Piątkową konferencję prasową otworzył Marcin Nowak. Prezes spółki Igrzyska Europejskie po raz kolejny podkreślił ogromną rolę wydarzenia.

– Przed nami największa impreza kulturalno-sportowa na świecie. Jest to również pierwszy event tej rangi, który zauważył potencjał padla. W niedalekiej przyszłości dyscyplina ma szansę zostać sportem olimpijskim. Prestiż wydarzenia podkreślą także obecni na nim sportowcy. Większość kwalifikacji już ruszyła, i wszystko wskazuje na to, że na Igrzyskach nie zabraknie największych europejskich gwiazd sportu – podkreślał Nowak.

Prezes Polskiej Federacji Padla, Marcin Potrzebowski, opowiedział o odbywającym się turnieju, dzięki któremu ta mało jeszcze znana w Polsce dyscyplina sportu ma szansę zdobyć rzesze nowych fanów. – Trudno sobie wyobrazić lepszą okazję na promocję sportu, niż przyszłoroczny turniej na Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Podczas widowiskowego finału na Rynku Głównym w Krakowie, emocje sportowe mają szansę dorównać tym estetycznym – i na pewno na długo pozostaną w pamięci nie tylko Polaków, ale i kibiców z całego świata – zapewnił.

Dyrektor Mariusz Zagórski przekazał bardzo dobrą informację dla wszystkich fanów tego nowego sportu, że dzięki inicjatywie Ministra Sportu i Turystyki, Kamila Bortniczuka, padel, teqball i piłka nożna plażowa, weszły do programu wsparcia sportów nieolimpijskich, dzięki czemu mogą uzyskać dofinansowanie na przygotowania do Igrzysk Europejskich.

Wszyscy zgromadzeni goście zachęcili do udziału w przyszłorocznych Igrzyskach, do których przygotowania idą pełną pałą. Tymczasem przed nami międzynarodowy turniej padla, w którym udział biorą reprezentanci Polski, Węgier, Czech i Niemiec.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button