KRAKÓW

Michałowice. 17-latek brutalnie pobił chłopca. Ofiara musiała całować buty

Małopolska

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w związku ze sprawą pobicia 12-latka w Michałowicach, błyskawicznie ustalili i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 17-latek z gminy Michałowice.

10 listopada br. w mediach społecznościowych ukazało się nagranie, na którym widać jak starszy chłopiec bije i upokarza młodszego od siebie. Zdarzenie to miało miejsce w podkrakowskich Michałowicach w parku obok placu zabaw.

Na filmiku widzimy jak bity 12-latek przewraca się, przeprasza agresora i prosi, by przestał go bić. Potem napastnik każe klękać i całować jego buty.


Chwilę po ukazaniu się filmiku, informacja ta dotarła do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy błyskawicznie zajęli się sprawą.

Niecałe dwie godziny później, funkcjonariusze ustalili i kolejno zatrzymali sprawcę, którym okazał się 17-latek z gminy Michałowice. Dotarli też do pokrzywdzonego i nawiązali kontakt z jego rodzicami — przyjęli od jednego z nich zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policjanci ustalili też, że do zdarzenia doszło 19 października br.

Kryminalni zatrzymali 17-latka w miejscu jego zamieszkania. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Kolejnego dnia, w sobotę, 17-latek usłyszał zarzuty: uszkodzenia ciała (ze spowodowaniem obrażeń trwających nie dłużej niż 7 dni) i zmuszania pokrzywdzonego do określonego zachowania.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za te przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Postępowanie w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Wschód, prowadzi Komisariat Policji w Zielonkach.

Policjanci w toku prowadzonego dochodzenia wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button