KOSZYKÓWKAREPREZENTACJA

ME U20 mężczyzn. Koniec marzeń polskich koszykarzy o zdobyciu medali

Polki 7. drużyną ME juniorek

Francja, która wygrała swoją grupę, okazała się lepsza od Polski w meczu o awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy do lat 20 mężczyzn.

Trójkolorowi zwyciężyli 89:55, wyraźną przewagę wypracowując już do przerwy. Tym samym biało-czerwonym pozostaje walka o miejsca 9-16.

Kolejne spotkanie w mistrzostwach Europy dywizji A U20 mężczyzn Polacy rozegrają w czwartek. Rywalem biało-czerwonych będą Włochy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20 polskiego czasu.

Francja – Polska 89:55 (30:11, 16:8, 18:21, 25:15)

Polska: K. Piśla 11, M. Wilczek 10, P. Winkowski 8, A. Busz 6, J. Andrzejewski 6, A. Wiśniewski 5, J. Urbaniak 5, M. Duda 2, F. Guratowski 1, W. Siembiga 1, D. Krużyński 0, H. Łałak 0.

Porażka kadry U20 mężczyzn z Litwą (10 lipca)

Na zakończenie zmagań grupowych reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn nie sprostała Litwie, przegrywając 68:73. Z double-double spotkanie zakończył Piotr Winkowski – 17 punktów i 10 zbiórek. Polacy zajęli czwarte miejsce w grupie C i o 1/4 finału zmierzą się z Francją.

Tytułu broni Hiszpania.

To było najlepsze spotkanie naszej kadry w Heraklionie. Polacy niemal do samego końca byli w grze o zwycięstwo z faworyzowanym rywalem. Jeszcze na półtorej minuty przed końcem czwartej kwarty było 65:68. Wówczas rywale wykorzystali jeden z dwóch rzutów wolnych, a po stracie naszego zespołu uzyskali kolejne punkty.

Polska – Litwa 68:73 (14:20, 21:14, 15:26, 18:13)

Polska: P. Winkowski 17, A. Busz 9, A. Wiśniewski 9, K. Piśla 8, M. Wilczek 7, H. Łałak 6, M. Duda 3, D. Krużyński 2, J. Andrzejewski 2, F. Guratowski 2, J. Urbaniak 2, W. Siembiga 1.

Chorwacja – Polska 64:53 (15:16, 16:13, 20:16, 13:8)

Polska: M. Wilczek 12, H. Łałak 7, W. Siembiga 7, A. Wiśniewski 6, P. Winkowski 6, J. Urbaniak 5, J. Andrzejewski 4, K. Piśla 4, M. Duda 0, A. Busz 0, F. Guratowski 0, D. Krużyński 0.

Polska – Grecja 67:72 (19:21, 17:14, 12:18, 19:19)

Polska: K. Piśla 15, P. Winkowski 15, A. Wiśniewski 11, A. Busz 9, J. Urbaniak 8, J. Andrzejewski 5, M. Duda 2, M. Wilczek 2, H. Łałak 0, F. Gurtatowski 0, W. Siembiga 0.

Kadra U18 kobiet w koszykówce (fot. FIBA)

Zdecydowane zwycięstwo nad Łotwą zanotowała reprezentacja Polski do lat 18 kobiet na zakończenie zmagań w mistrzostwach Europy. Tym samym zespół prowadzony przez Roberta Pieczyraka ukończył turniej na siódmym miejscu. Najlepszą drużyną Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej została Słowenia, która po zaciętym finale pokonała grupowego rywala Polek – Francję. Brąz dla Hiszpanii.

Siódme miejsce oznacza pewne utrzymanie w koszykarskiej elicie. Do dywizji B spadły Czechy, Portugalia oraz Litwa.

Polska – Łotwa 79:56 (22:9, 21:8, 21:23, 15:16)

Polska: D. Ullmann 19, K. Ułan 17, N. Rutkowska 11, A. Burzyńska 9, N. Tomasik 6, W. Stasiak 5, W. Steblecka 5, J. Adamczuk 4, Ł. Grządziela 3, M. Nassisi 0, M. Kusiak 0, K. Maj 0.