SPORTY WALKI

ME U-17 w Tallinie. Polskie szpadzistki srebrnymi medalistkami

Estonia

Mamy kolejny medal na Mistrzostwach Europy kadetów w Tallinie.

Tym razem na drugim stopniu podium stanęła drużyna polskich szpadzistek.

Magda Ratyna, Oliwia Janeczek, Aleksandra Szymańska i Antonina Halemba świetnie spisały się na estońskich planszach, w pierwszym swoim meczu, pokonując Azerki 44:35. Następnie Polki okazały się lepsze od wyżej rozstawionych Hiszpanek 45:38. W ćwierćfinale nasze szpadzistki wygrały z Turczynkami 45:37, a awans do finału dało biało-czerwonym zwycięstwo nad zespołem Ukrainy. Dopiero w finale znalazły się mocne na polską drużynę – złoto wywalczyły Węgierki po wygranej 45:39. Brąz zdobyły Ukrainki.

Polscy szabliści po wczorajszych zmaganiach mogą tytułować się piątą drużyną Europy. Awans do ćwierćfinału wywalczyli, pokonując Hiszpanów 45:39, ale porażka z turniejową jedynką, Węgrami zamknęła Polakom drogę do podium. Później Benedykt i Aleksander Denkiewicz, Adam Kaczmarczyk i Krzysztof Dowgierd odnosili już tylko zwycięstwa, z Bułgarami i Turkami, oba wynikiem 45:42. W finale Włosi okazali się lepsi od Rumunów, a brązowe medale pojadą do Węgier.

Ostatnią z broni, która rywalizowała drużynowo w piątek, był męski floret. Kolejność na podium prezentowała się następująco: Włochy, Wielka Brytania, Izrael. Polacy walczyli w kratkę, choć w pierwszym spotkaniu pokonali Hiszpanów 45:40 w kolejnym nie sprostali Brytyjczykom 38:45. W tabeli 5-8 odwrotnie, najpierw porażka z rąk Niemców 43:45, a na koniec zwycięstwo nad Ukraińcami 45:29 i ostatecznie 7. lokata Karola Kwiatkowskiego, Idziego Duraja, Jakuba Gorczycy i Jakuba Fogta.

Medal polskich szpadzistek był trzecim srebrnym wywalczonym przez naszą reprezentację kadetów na Mistrzostwach Europy w Tallinie. Wcześniej na podium stawali szpadzista Szymon Wojciechowski (WLKS Kmicic Częstochowa) i drużyna florecistek (Natasza Kuś, Hanna Wojtas, Marta Jakubowska i Aleksandra Nowakowska). W sobotę rozpoczną się zmagania juniorów, jako pierwsi zaprezentują się szpadziści, florecistki i szablistki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button