KOLARSTWO

ME 2021 w kolarstwie torowym. Alan Banaszek mistrzem Europy w konkurencji olimpijskiej omnium

Szwajcaria

Alan Banaszek zdobył złoty krążek w konkurencji olimpijskiej omnium na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w Szwajcarii.

23-latek na welodromie pokonał Belga Fabio van den Bossche oraz Duńczyka Matiasa Malmberga.

Omnium to cztery wyścigi: scratch, tempo, eliminacyjny i punktowy. To już jego drugi w karierze złoty medal torowych ME, po który sięgnął w 2017 roku w Berlinie.

Wcześniejsze zdobyte medale na ME przez biało-czerwonych:

Patryk Rajkowski zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym na dystansie 1000 metrów ze startu zatrzymanego. Zmagania te odbywają się w szwajcarskim Grenchen.

Polscy kolarze torowi sięgnęli po brąz mistrzostw Europy w sprincie drużynowym.

Daria Pikulik w nieolimpijskiej konkurencji scratch stanęła na najniższym stopniu podium.

Mistrzostwa Europy zaplanowano do soboty. Zaś 20-24 października mistrzostwa świata odbędą się we francuskim Roubaix.