POLSKA

Mateusz Morawiecki rozmawiał z premierem Japonii Fumio Kishidą

Warszawa

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z japońskim premierem Fumio Kishidą.

Rozmowy polityków dotyczyły kwestii dwustronnych pomiędzy Polską a Japonią. Ważnym tematem były inwestycje japońskie w Polsce oraz rozwój współpracy w zakresie nowoczesnych technologii. Omówiono również kwestie związane z bezpieczeństwem i pomocą humanitarną.

Polska przyciąga inwestycje i zaawansowane technologie

W ostatnim czasie, wiele globalnych firm zdecydowało się na znaczące inwestycje w naszym kraju. Nowe zakłady produkcyjne, nowe biura i centra regionalne – wiele z nich związanych z najnowocześniejszymi technologiami. Podczas polsko-japońskich rozmów w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki omówił rozwój dalszej współpracy między Polską a Japonią w sektorze zaawansowanych technologii. Japonia jest jednym z krajów, które rozwijają najwięcej innowacji w wielu branżach.

Poruszono także kwestie dalszych inwestycji bezpośrednich w naszym kraju. Już w zeszłym roku, japońska firma Daikin zdecydowała się na budowę swojej fabryki pod Łodzią – taka inwestycja to nowe miejsca pracy i dalszy rozwój polskiej gospodarki. Rozmawiamy, aby tworzyć dalsze możliwości inwestycyjne dla japońskich firm w Polsce.

Bezpieczeństwo i stabilność jest dla Polski priorytetem

Spotkanie premierów Polski i Japonii było także okazją do omówienia tematów związanych z bezpieczeństwem. Polska jest jednym z kluczowych krajów w architekturze bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie, w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, Polska podjęła się wielkiej pomocy humanitarnej. Rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Fumio Kishidą dotyczyła tych kwestii – również w kontekście szczytu NATO w Wilnie, który aktualnie trwa.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button