POLSKA

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zatrzymani. Trafili do aresztu śledczego. Były minister MSWiA rozpoczął głodówkę i „żąda zwolnienia”

Polska po PiS

W końcu kabaret związany z exposłami PiS został zakończony.

Teraz czekamy na kolejne stand-upy ich kolegów z partii i Andrzeja Dudy.

Kamiński z żądaniami i głodówką

Mariusz Kamiński w oświadczeniu zwrócił się do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara.

„Oświadczam, że skazanie mnie za walkę z korupcją oraz podjęcie bezprawnych działań dot. pozbawienia mnie mandatu poselskiego, traktuję jako akt zemsty politycznej. W związku z tym, jako więzień polityczny, od pierwszego dnia mojego uwięzienia rozpoczynam protest głodowy.

Żądam natychmiastowego zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego objętych aktem łaski wydanym w 2015 r. przez prezydenta RP” – napisał, polityk PiS.

9 stycznia po godzinie 19:00 Policja zatrzymała przestępców skazanych prawomocnym wyrokiem w Pałacu Prezydenckim.


Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik trafili do aresztu na Grochowie.

Służba Ochrony Państwa na polecenie szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego wskazała pomieszczenia, w których przebywały te osoby.

Wtedy Andrzej Duda znajdował na spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską w Belwederze. Chodziło o to, by te zatrzymania nie odbyły się przy obecności prezydenta, który mógłby ich ochronić, np. własnym ciałem.

Funkcjonariusze weszli do środka i wyprowadzili exposłów z budynku. Dziwne było to, iż policyjnej kolumnie towarzyszył ambulans. Najpierw zostali przewiezieni na komendę policji przy ulicy Grenadierów w Warszawie. Potem ich zawieziono do aresztu.


„Wszyscy są równi wobec prawa” – napisał szef MSWiA Marcin Kierwiński.

„Posłowie na Sejm zostali dziś bezprawnie zatrzymani przez rządzący reżim. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są więźniami politycznymi koalicji 13 grudnia. Politycy PiS, którzy całą karierę polityczną walczyli z korupcją są zamykani do więzienia. Posłowie Kamiński i Wąsik są ułaskawieni i wciąż pełnią mandat poselski. To jest fakt, a reżim koalicji 13 grudnia prędzej czy później odpowie za swoje bezprawne działania” – napisał na platformie „X” Mariusz Błaszczak.


W grudniu 2023 roku Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł prawomocne kary po dwa lata więzienia dla byłych szefów MSWiA i CBA. Chodzi o tzw. „aferę gruntową”.

Duda zapewne ponownie zastosuje akt łaski wobec tych przestępców. Ośmieszy się, jeśli tego dokona. Obowiązujący akt łaski z 2015 r. byłby wówczas bezprawny i pokazałby, że sam by sobie zaprzeczył tamtej decyzji.


PiS zamierza alarmować instytucje zajmujących się prawami człowieka i dokonać kontrolę w MSWiA. Zaś Duda poinformuje o tym przywódców innych państw i organizacje międzynarodowe. Co za bezczelność! Robią to za co przez 8 lat dostawała po łapach opozycja.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button